image

Вести од ilike.mk

Претходна Страна од 4 Следна
За време на тренирањето во теретана треба да ги насочите своите сопствени мисли исклучиво на унапредување на личните цели. Пред … Прочитајте повеќе...»
12:06, 23-Окт-2016, ilike.mk
Пиењето на пијалоците кои содржат кофеин и големи количини шеќер пред спиење можат да доведат до несоница. Напитоците се пијат … Прочитајте повеќе...»
12:06, 23-Окт-2016, ilike.mk
Повеќе од 10 милиони луѓе во светот тренираат зумба. Оваа вежба која претставува секси танцување на брза музика е одлична … Прочитајте повеќе...»
10:25, 12-Окт-2016, ilike.mk
Мозокот се буни при помислата на четиридимензионални објекти, бескрајноста на вселената и квантната механика. Веројатно тоа е и нормално. Но, … Прочитајте повеќе...»
10:25, 12-Окт-2016, ilike.mk
Несомнено, ова е најискрениот и најбруталниот хороскоп кој сте го прочитале. Во него нема задршка, нема „дотерување“, нема милост. Овен … Прочитајте повеќе...»
10:25, 12-Окт-2016, ilike.mk
Многу луѓе, кога станува збор за декорирање на домот сакаат да изработат нешто сами. Токму таков предлог имаме ние денес … Прочитајте повеќе...»
10:25, 12-Окт-2016, ilike.mk
Доколку сакате да имате здрав живот морате да спиете по 8 часа дневно, а за здрав живот не е битна … Прочитајте повеќе...»
11:32, 11-Окт-2016, ilike.mk
Понекогаш се чувствувате изморени од работата, канцеларијата и вашите колеги. Насабајле не ви се оди на работа, ве совладува монотонија … Прочитајте повеќе...»
12:08, 07-Окт-2016, ilike.mk
Велат љубовта не е математика, ниту филозофија. Но, постојат некои прашања кои ќе ви дадат одговор на едно големо и … Прочитајте повеќе...»
12:08, 07-Окт-2016, ilike.mk
Есента е годишно време во кое дождот е честа метеоролошка појава, а исто така, важи за мошне инспиративен дел од … Прочитајте повеќе...»
12:08, 07-Окт-2016, ilike.mk
Во видеото со времетраење од 90 секунди погледнете како растеле златните ретривери Блу и Колби во период од речиси девет … Прочитајте повеќе...»
12:08, 07-Окт-2016, ilike.mk
Врските многу често може да бидат изобилуваат со незгодни ситуации, бидејќи мажите и жените не знаат како да ги прочитаат … Прочитајте повеќе...»
09:05, 06-Окт-2016, ilike.mk
Сода бикарбоната има многу корисни својства кои помагаат во различни цели. Жените ја користат за нега, за чистење и во … Прочитајте повеќе...»
09:05, 06-Окт-2016, ilike.mk
Во ѕвездите е запишано овие 2 парови во хороскопот порано или подоцна да бидат заедно. Риби и Девица Рибите по … Прочитајте повеќе...»
09:05, 06-Окт-2016, ilike.mk
Одредени лоши навики кои ги правиме секојдневно може да доведат до оштетување на забите. Следниве нешта влијаат на здравјето и … Прочитајте повеќе...»
09:05, 06-Окт-2016, ilike.mk
Од активностите кои ги правиме навечер зависи како ќе се чувствуваме наутро. Правете ги овие мали вечерни ритуали и наутро … Прочитајте повеќе...»
09:05, 06-Окт-2016, ilike.mk
Какви се припадниците на одреден хорокопски знак во пријталеските односи, со сите свои маани и доблести? Овен Овенот е знак … Прочитајте повеќе...»
14:45, 05-Окт-2016, ilike.mk
Свежото овошје и зеленчук се најдобри за нашето генерално здравје. Но, освен тоа постои и храна која е одлична за … Прочитајте повеќе...»
14:45, 05-Окт-2016, ilike.mk
Исто како и за многу други аспекти во животот, хороскопот има влијание врз она како се одмаздуваат луѓето за навредите … Прочитајте повеќе...»
13:17, 28-Сеп-2016, ilike.mk
Постојат многу начини како можете да ги намалите менструалните болки, но здравата и добро балансирана исхрана дефинитивно најдобро ќе ви … Прочитајте повеќе...»
09:47, 28-Сеп-2016, ilike.mk
Секој од нас во одредени ситуации знае да излаже. Без разлика дали тоа е со добра или со лоша намера, … Прочитајте повеќе...»
09:36, 26-Сеп-2016, ilike.mk
Голем број родители имаат проблем да ги натераат своите деца да јадат. Во потрага по трикови и идеи со кои … Прочитајте повеќе...»
11:11, 23-Сеп-2016, ilike.mk
Мажите многу често погрешно ја толкуваат љубезноста на жените, и тоа најчесто како сексуален интерес. Жените пак, убавите манири на мажите … Прочитајте повеќе...»
11:11, 23-Сеп-2016, ilike.mk
Смоквата е слатко, вкусно и многу здраво овошје кое е полно со витамини и минерали. Освен свежи, смоквите можете да … Прочитајте повеќе...»
11:11, 23-Сеп-2016, ilike.mk
Постои нешто што секој хороскопски знак го прави уникатен согласно неговите карактерни особини. Овен Овој хороскопски знак е нема голема … Прочитајте повеќе...»
09:29, 20-Сеп-2016, ilike.mk
Научниците на Универзитетот Рутгерс одлучиле да го тестираат добро познатото правило „5 секунди”. Имено, според него, храната која паѓа на … Прочитајте повеќе...»
12:03, 15-Сеп-2016, ilike.mk
Негуваните раце и убавиот изглед на ноктите се одраз на личната хигиена, но исто така и е еден од начините … Прочитајте повеќе...»
12:03, 15-Сеп-2016, ilike.mk
Архитектонското дуо Rosu-Ciocodeica се креатори на овој “Apartment M”, кое претставува современо прибежиште сместено во центарот на Букурешт, Романија. Целокупниот … Прочитајте повеќе...»
12:03, 15-Сеп-2016, ilike.mk
Креативниот тим од студиото „Withings“ концепирал навистина интересен проект за чија реализација биле ангажирани 100 волонтери кои позирале пред камерите … Прочитајте повеќе...»
10:48, 13-Сеп-2016, ilike.mk
Најчестите причини поради кои во нашето тело се таложат масти се нездравата исхрана и слабата физичка активност. Поради тоа, не … Прочитајте повеќе...»
10:48, 13-Сеп-2016, ilike.mk
Претходна Страна од 4 Следна

Курсеви

(MKD)

55.0349
61.4905
55.9768
38.6781
68.4521
0.5089

Валутен Пазар

USD/CHF
0.9832
EUR/USD
1.1173
GBP/USD
1.2438
USD/JPY
108.1448
EUR/CHF
1.0985
EUR/AUD
1.5898

Игри