image

Вести од SkopjeId

Претходна Страна од 17 Следна
Томас Грахам кој на 18 годишна возраст останал слеп, почнал да оди на рехабилитација за слепи и го запознал својот [...]
17:02, 09-Авг-2013, SkopjeId
Данијел Тамет момче со аутизам и брилијантен ум за кого нема нерешлив математички проблем, а учењето на јазици подеднакво добро ги [...]
09:33, 06-Авг-2013, SkopjeId
Тоа е, ти ќе викнеш мајстори да ти бетонираат дел од дворот, они цела куќа партали ќе ти ја направат
19:25, 05-Авг-2013, SkopjeId
Германецот Александер Кетлер (10) од Дијепхолк на северот од Германија случајно пронашоч мумија во стариот дрвен сандак додека си играл [...]
17:39, 04-Авг-2013, SkopjeId
Вечната тема – Потрагата за него продолжува и во ова наше време. Светиот Грал. Легендата која со векови  интригирала и [...]
12:30, 03-Авг-2013, SkopjeId
За време на продолжениот празничен викенд, ланецот на продавници Техномаркет во соработка со светски познатиот бренд за бела техника Philips, [...]
13:05, 01-Авг-2013, SkopjeId
Замислете.. Осудениците од Калифорнија имаат можност да си платат за казната да ја одслужат во поудобен затвор. Полицијата во Фремонт [...]
12:54, 01-Авг-2013, SkopjeId
Според најновите податоци, луѓето болни од депресија често отсуствува од работа отколку нивните колеги. Луѓето погодени од депресија, отсуство од [...]
17:11, 31-Јул-2013, SkopjeId
Мамо, може да се нашминкам? - Не. - А може да облечам мини? - Не. - А може да носам [...]
21:02, 30-Јул-2013, SkopjeId
Сите луѓе сонуваат, а соновите се таинствен и инспиративен дел од нашиот живот. Соништата на египетските фараони за кои се [...]
08:18, 30-Јул-2013, SkopjeId
Викендов Дурекс девојките во патролна едукација за младите на Охридските плажи. Истите, ловеа Друштва, познати личности како и билдери на [...]
19:12, 29-Јул-2013, SkopjeId
Кој рече дека само кинезите знаат да не насмеат кога е во прашање имитација на некој бренд …
19:05, 29-Јул-2013, SkopjeId
Триесетина коњаници од Горно Лисиче, денеска, 27.7.2013 година, од дворот на Општина Аеродром тргнаа кон славното Крушево, каде што треба [...]
15:04, 29-Јул-2013, SkopjeId
Во состав на планираните активности за реализација на инфраструктурни цели, општина Карпош продолжува со градежните работи на својата територија. Овој [...]
15:00, 29-Јул-2013, SkopjeId
Алберт Ајнштајн еднаш изјавил дека ништо не е побрзо од брзината на светлинта. Но што ако таа била запрена по [...]
17:35, 28-Јул-2013, SkopjeId
Во ривалството кај жените се може да се очекува Пс: За накоја секунда ќе настане хаос
11:01, 28-Јул-2013, SkopjeId
“Се чувствувам одвратно при самата помисла да допрам или пробам сирење. Непријатно ми е кога моите цимери ќе нарачаат пица, [...]
08:51, 28-Јул-2013, SkopjeId
Со натпреварот меѓу шампионот Вардар и куп победникот Тетекс, в недела ќе биде отворена сезоната 2013/14 во македонскиот клупски фудбал, [...]
17:29, 27-Јул-2013, SkopjeId
Општина Центар, веќе три дена го расчистува дивиот пазар на стари работи кој се наоѓа под Скопското Кале. Овој див [...]
16:21, 27-Јул-2013, SkopjeId
Боки оди со жена му на доктор. - Боки честитам, ќе станете татко. – Ама како јас вниманав, многу винамав. [...]
09:57, 26-Јул-2013, SkopjeId
Во текот на жешките летни денови и високите температури, тешко е да се разладите, а тоа посебно важи за деновите [...]
18:39, 24-Јул-2013, SkopjeId
За да ги прочитате туѓите мисли, не се потребни супер-способности. Психологот Киран Бехар од Лос Анџелес кој 11 години го [...]
18:39, 24-Јул-2013, SkopjeId
Вчеравечер, градоначалникот на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски и неговата делегацијата присуствуваа на свеченото отворање на поединечното Европско првенство во шах [...]
13:15, 24-Јул-2013, SkopjeId
Синчето го прашува таткото: - Тато, што е разлика помеѓу потенцијално и реално? - Дојди со мене синче, сега ќе [...]
22:32, 22-Јул-2013, SkopjeId
Доколку бевте тинејџери и растевте со музиката на Backstreet Boys, време е да ви кажеме дека годините поминуваат а бендот [...]
19:06, 22-Јул-2013, SkopjeId
Според податоците собрани од страна на новинар за е-спортови Емил Хиксон, 33 играчи заработиле повеќе од 10.000 долари во осумте [...]
11:43, 22-Јул-2013, SkopjeId
Астрономите за оваа година предвидеа врв на соларниот циклус или соларен максимум, но што би се случило доколку Сонцето едноставно [...]
08:30, 22-Јул-2013, SkopjeId
Интернет гигантот Google пред два дена објави оглас за вработување во кој се бара претставници за продажба кои ќе бидат мост [...]
08:42, 21-Јул-2013, SkopjeId
Претходна Страна од 17 Следна

Курсеви

(MKD)

54.8671
61.4896
55.0193
37.7167
69.0739
0.5061

Валутен Пазар

USD/CHF
0.9972
EUR/USD
1.1207
GBP/USD
1.2589
USD/JPY
108.4116
EUR/CHF
1.1176
EUR/AUD
1.6303

Игри