image

Вести од 24Фудбал

Претходна Страна од 16 Следна
Арсен Венгер продолжува во Арсенал до 2017 години, францускиот стратег стави потпис на нов три годишен договор со Топџиите.
09:19, 31-Мај-2014, 24Фудбал
Англиските медиуми најавуваат дека Арсенал ќе понуди 35 милиони фунти за ангажман на нивниот поранешен капитен, Сеск Фабрегас.
10:06, 23-Мај-2014, 24Фудбал
Баерн Минхен со 2-0 ја победи Борусија Дортмунд во финалето од Купот на Германија и дојде до двојната круна.
10:15, 18-Мај-2014, 24Фудбал
Првиот човек на судиите во Европа, Пјерлуиџи Колина открива дека УЕФА ќе предложи привремено исклучување за играч кој ќе повреди противник
15:36, 14-Мај-2014, 24Фудбал
Македонскиот репрезентативец, Горан Пандев имаше одличен натпревар против Каљари, напаѓачот постигна гол а врз него беа направени и два пенали
10:48, 07-Мај-2014, 24Фудбал
По шокантното реми на гостувањето кај Кристал Палас, Брандан Роџерс вели дека Манчестер Сити нема да го пропушти подарокот кој му го дава неговиот тим.
08:51, 06-Мај-2014, 24Фудбал
Андреа Шурле смета дека критиките за играта на Челзи не се ништо друго туку љубомора за успешните резултати на Сините.
10:05, 29-Апр-2014, 24Фудбал
Напаѓачот на Ливерпул, Луис Суарез е прогласен за Фудбалер на Годината во Премиер лигата во изборот на Асоцијацијата на Професионални фудбалери
09:25, 28-Апр-2014, 24Фудбал
Кристијано Роналдо вечерва го постигна 14. гол во Лигата на Шампионите оваа сезона, со што се израмни по бројот на погодоци со Меси кој го држи рекордот за најмногу голови во една сезона.
00:02, 03-Апр-2014, 24Фудбал
Голот на вечерта сигурно оди зад името на Диего кој постигна фантастичен погодок од далечина за водство на Атлетико Мадрид против Барса.
08:03, 02-Апр-2014, 24Фудбал
Искусниот Рајан Гигс одбива да го гледа Манчестер Јунајтед како аутсајдер во пресметката против Баерн Минхен.
19:57, 31-Мар-2014, 24Фудбал
Арсенал со убедливи 4-1 го победи Евертон и се пласираше во полуфиналето од ФА Купот.
06:59, 09-Мар-2014, 24Фудбал
Атлетико Мадрид ја помина Барселона на табелата откако тие славеа на гостувањето кај Селта, а Каталонците го загубија дуелот со Ваљадолид.
06:59, 09-Мар-2014, 24Фудбал
Челзи со гол во самиот финиш го совлада Евертон, Арсенал убедлив против Сандерленд, минимална победа на Сити против Стоук, Манчестер Јунајтед славеше на гостувањето кај Кристал Палас.
08:35, 23-Фев-2014, 24Фудбал
Чарли Адам му пресуди на Манчестер Јунајтед, Стоук победи со 2-1, Тотенхем одигра нерешено на гостувањето кај Хал, Сандерленд го доби локалното дерби против Њукасл.
18:53, 01-Фев-2014, 24Фудбал
Хуан Мата го комплетираше трансферот од Челзи во Манчестер Јунајтед вреден 37.1 милион фунти.
08:05, 26-Јан-2014, 24Фудбал
Барса одигра 1-1 на гостувањето кај Леванте, со ист резултат заврши и натпреварот помеѓу Атлетико Мадрид и Севиља, па Реал Мадрид се доближи само на бод до водечкото дуо.
07:41, 20-Јан-2014, 24Фудбал
Познати се 11. фудбалери кои го сочинуваат FIFPRO WORLD XI тимот за изминатата година.
19:16, 13-Јан-2014, 24Фудбал
Управниот одбор на ФК Сараево успешно ги финиширал преговорите со малезискиот милијардер Винсент Тан, историски ден за босанскиот клуб.
13:33, 24-Дек-2013, 24Фудбал
Немаше погодоци на лондонското дерби помеѓу Арсенал и Челзи, Ливерпул остана на врвот во Премиер лигата.
07:04, 24-Дек-2013, 24Фудбал
Жозе Мурињо верува дека стабилноста е клуч за успешен клуб и вели дека би сакал на кормилото на Челзи да остане уште 12 години.
11:21, 23-Дек-2013, 24Фудбал
Луј ван Гал признава дека е отворен за можноста да го превземе кормилото на ’Спарси’, но не планира да ја комбинира оваа работа со селекторската позиција во Холанција
11:15, 23-Дек-2013, 24Фудбал
Според пишувањата на медиумите од Италија, Интер и Челзи се блиску до договор за трансфер на Фреди Гуарин
11:25, 17-Дек-2013, 24Фудбал
Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо е прогласен за играч на годината во изборот на британскиот магазин World Soccer
12:16, 13-Дек-2013, 24Фудбал
Даниел Агер верува дека треба да биде во стартниот тим на Ливерпул и вели дека ќе остане во клубот се додека чувствува дека може да има свој допринос во него.
08:57, 13-Ное-2013, 24Фудбал
Баерн Минхен славеше лесна и убедлива победа против Викторија Плзен, Манчестер Сити дојде до значаен триумф на гостувањето кај ЦСКА Москва.
10:19, 24-Окт-2013, 24Фудбал
Златан Ибрахимовиќ го потопи Андерлехт во Брисел постигнувајќи четири погодоци во победата од 5-0, Бенфика и Олимпијакос одиграа без победник 1-1.
10:19, 24-Окт-2013, 24Фудбал
Атлетико Мадрид со убедливи 3-0 славеше на гостувањето кај Австрија Виена, Порто загуби на свој терен од Зенит.
08:24, 23-Окт-2013, 24Фудбал
Тренерот на Наполи, Рафа Бенитез е уверен во квалитетите на својот тим во пресрет на дуелот против Марсеј, Шпанецот се надева дека Игуаин ќе биде во стартниот состав.
10:54, 22-Окт-2013, 24Фудбал
Неверојатен, фантомски гол на Кислинг кој му помогна на Баер Леверкузен да го победи Хофенхајм со 2-1.
13:09, 19-Окт-2013, 24Фудбал
Претходна Страна од 16 Следна

Курсеви

(MKD)

54.8671
61.4896
55.0193
37.7167
69.0739
0.5061

Валутен Пазар

USD/CHF
0.9972
EUR/USD
1.1207
GBP/USD
1.2589
USD/JPY
108.4116
EUR/CHF
1.1176
EUR/AUD
1.6303

Игри