Вести од 24Фудбал

Претходна Страна од 16 Следна
Манчестер јунајтед планира да го зголеми капацитетот на Олд Трафорд на 88.000 седишта со што ќе го има третиот најголем стадион во Европа.
10:15, 25-Јан-2017, 24Фудбал
Според хрватските медиуми, на повидок е трансфер бомба во јануарскиот преоден рок, Иван Ракитиќ од Барселона ќе се пресели во Манчестер Сити.
09:36, 09-Јан-2017, 24Фудбал
Манчестер Сити го потврди трансферот на Џон Стоунс од Евертон вреден 55 милиони евра.
12:53, 09-Авг-2016, 24Фудбал
Пол Погба го комплетираше трансферот во Манчестер јунајтед, не заборави да му се заблагодари на Јувентус и фановите на италијанскиот шампион за годините кои ги помина таму.
10:44, 09-Авг-2016, 24Фудбал
Заврши трансфер сагата на Пол Погба, францускиот фудбалер се врати во Манчестер јунајтед и потпиша пет годишен договор со „црвените ѓаволи“.
08:32, 09-Авг-2016, 24Фудбал
Горан Пандев влезе од клупата за резерви на пријателскиот натпревар против Лукезе и успеа да се запише во листата на стрелците
09:17, 29-Јул-2016, 24Фудбал
Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп даде свое видување за најавуваниот рекорден трансфер на Пол Погба во Манчестер јунајтед вреден повеќе од 100 милиони фунти
09:17, 29-Јул-2016, 24Фудбал
Антонио Конте го преферираше системот 3-5-2 во Јувентус и Италија, но стратегот има други замисли со екипата на Челси
12:58, 23-Јул-2016, 24Фудбал
Дејвид Мојс се враќа во Премиерлигата, негов нов тим е Сандерленд кој остана без менаџер откако Сем Алардајс стана селектор на Англија.
12:58, 23-Јул-2016, 24Фудбал
Во реваншот против Динамо Загреб, Вардар нема да смета на Горан Попов и Немаља Мијушковиќ кои беа стартери во Скопје.
14:47, 19-Јул-2016, 24Фудбал
Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер достоинсвено ја прифати „корпата“ од Џејми Варди кој одлучи да ги одбие „Топчиите“ и да остане верен на Лестер
09:44, 24-Јун-2016, 24Фудбал
Луис Суарез имаше шоу на клупата на Уругвај откако дозна дека нема да настапи против Венецуела, напаѓачот ги загуби нервите
09:55, 10-Јун-2016, 24Фудбал
Луис ван Гал одговори на изјавата на Пеп Гвардиола, велејќи дека сите фудбалери кои го контактирале сакале да се преселат во Манчестер Јунајтед.
13:25, 21-Сеп-2014, 24Фудбал
Евертон со 4-1 го преслуша тимот на Волфсбург, Интер го победи Днипро на негов терен, Динамо Загреб и Адеми ја торпедираа Астра, Севиља лесно до триумф против Феенорд.
09:39, 19-Сеп-2014, 24Фудбал
Во пресрет на новата сезона од Лигата на Шампионите, тренерот на Јувентус, Масимо Алегри предупредува за тежината на натпреварите во Европа.
21:15, 15-Сеп-2014, 24Фудбал
Франк Рибери нема да ја промени одлуката за пензионирање од репрезентацијата на ’Триколорите’ и покрај заканите од Мишел Платини за можна суспензија
11:17, 11-Сеп-2014, 24Фудбал
Радамел Фалкао е задоволен од трансферот во Манчестер Јунајтед, Колумбиецот сака да даде допринос за тимот да се врати онаму каде што припаѓа, на врвот.
08:17, 02-Сеп-2014, 24Фудбал
Напаѓачот на Манчестер Сити, Алваро Негредо се пресели на едно годишна позајмица во Валенсија со можност целосно да биде откупен следното лето.
08:17, 02-Сеп-2014, 24Фудбал
Пред самиот крај на преодниот рок Арсенал го комплетираше трансферот на напаѓачот Дани Велбек од Манчестер Јунајтед за сума од околу 15-16 милиони фунти.
08:17, 02-Сеп-2014, 24Фудбал
Џакомо Бонавентура се пресели од Аталанта во Милан за сума од 7 милиони евра, фудбалерот потпиша пет годишен договор со Росоњерите.
08:17, 02-Сеп-2014, 24Фудбал
Далеј Блинд е нов фудбалер на Манчестер Јунајтед, Црвени Ѓаволи за овој трансфер ќе платат 14 милиони фунти.
08:17, 02-Сеп-2014, 24Фудбал
Иако Галијани демантираше дека има понуда од Ливерпул за Балотели, Milan Channel објави дека двата клуба преговараат за трансфер на напаѓачот.
11:20, 21-Авг-2014, 24Фудбал
Според Times, Челзи на Рома и го нуди Фернандо Торес на позајмица како дел од трансферо на Матиа Дестро.
11:20, 21-Авг-2014, 24Фудбал
Манчестер Јунајтед со пресврт во второто полувреме го победи Ливерпул со 3-1 и го освои Интернационалниот Шампионски Куп кој се играше во САД и Канада.
08:22, 05-Авг-2014, 24Фудбал
Со црни сцени започна новата сезона во македонската прва лига, резултатите од натпреварите беа во сенка на инцидентот кој се случи во Битола кога навивач на Вардар ја загуби раката.
11:00, 04-Авг-2014, 24Фудбал
Џејмс Родригез ја задржа првата позиција на листата на стрелци, Нојер беше најдобриот голман на првенство, изненадување за фудбалската јавност е наградата за најдобар фудбалер на Лео Меси.
08:39, 14-Јул-2014, 24Фудбал
Селекторот на Германија, Јоаким Лев вели дека Аргентина не е само Меси, но верува дека на крајот Германија ќе се радува на трофејот од светското првенство.
08:05, 13-Јул-2014, 24Фудбал
Некој среќен обложувач уплатил 20 долари дека Германија ќе го победи Бразил со 7-1 и Кедира ќе постигне гол, добил 46 380 долари.
13:05, 09-Јул-2014, 24Фудбал
Чиле ја оправда улогата на фаворит во дуелот со Австралија и потешко од очекувањата дојде до трите бода победувајќи со 3-1.
09:35, 14-Јун-2014, 24Фудбал
Неверојатен фудбал, неверојатен резултат, Холандија ја победи Шпанија со 5-1, мала слатка одмазда на Лалињата и датум кој ќе биде запишан во нивната историја.
23:33, 13-Јун-2014, 24Фудбал
Претходна Страна од 16 Следна

Курсеви

(MKD)

57.1726
61.695
58.4233
34.6796
70.2677
0.5249

Валутен Пазар

USD/CHF
0.9786
EUR/USD
1.0791
GBP/USD
1.229
USD/JPY
108.9209
EUR/CHF
1.056
EUR/AUD
1.779

Игри