image

Вести од Дневник

Претходна Страна од 34 Следна
Не има 100.000. Еве, го поканувам Јоханес Хан, наместо да им врши притисок на нашите политичари, да излезе пред овој народ и да каже дека не може платформи на туѓи држави да ја уриваат Македонија.
09:45, 20-Мар-2017, Дневник
09:45, 20-Мар-2017, Дневник
09:45, 20-Мар-2017, Дневник
Историјата, уметноста и дизајнот ќе се слават годинава во различни форми и дисциплини, во новите институции од Париз до Лос Анџелес, од Лондон до Kејптаун. Некои се новоизградени музеи,
09:16, 18-Јан-2017, Дневник
Пoранешниот премиер на Грција, Јоргос Папандреу, утре ќе се појави во судница за да одговара на тужбата поднесена зашто за време на изборната кампања во 2009 година го лажел народот.
09:16, 18-Јан-2017, Дневник
И покрај промената на политичките сили во Собранието, речиси е извесно дека локалните избори, кои треба да се одржат во мај, ќе ги спроведе актуелниот состав на Државната изборна комисија. Ова
09:16, 18-Јан-2017, Дневник
Од почетокот на годинава, од кога почна примената на новиот закон и новата тарифа за извршување, која е пониска за 50 до 80 отсто, Kомората на извршители добила само дваесетина предмети за извршување. Наместо извршителите, сега фирми за наплата на долгови ангажирани од големите компании што нудат услуги, наголемо им испраќаат известувања на граѓани ...
18:24, 16-Јан-2017, Дневник
Демократскиот кандидат за американски преседател Хилари Клинтон денеска изрази надеж дека нејзиниот противкандидат во изборната трка, републиканецот Доналд Трамп ќе биде „успешен претседател на сите Американци“. ...
20:52, 09-Ное-2016, Дневник
Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска го прими амбасадорот Самуел Жбогар, Шеф на Делегацијата на Европската унија во Република Македонија. На средбата, амбасадорот Жбогар на претседателот Иванов му го врачи Извештајот за напредокот на Република Македонија за 2016 година и го информираше за клучните оценки содржани во извештај ...
20:52, 09-Ное-2016, Дневник
Самото потекло на името на селото Брњарци, оддалечено десетина километри од Скопје и во непосредна близина на Арачиново, со кое веќе се спојува со новите куќи што се градат во долниот дел од селото, доволно кажува за неговата врска со водите. Постојат две приказни како селото го добило денешното име: според првата, тоа влече корен од старословенски ...
23:21, 30-Сеп-2016, Дневник
Одмазда... Во овој поим се чувствува студот на неизбежноста. Меѓутоа, реалноста е многу покомплицирана. Секој ден во политиката, па и во секојдневието, ние се соочуваме со неправедност, слушаме за стравотни злосторства, чии виновници остануваат неказнети. Во ваков случај некои луѓе понекогаш кога ќе се најдат во очај, почнува да се чини дека одмазд ...
23:21, 30-Сеп-2016, Дневник
Дисциплинската комисија на Високиот обвинителски и судски совет вчера го суспендира главниот обвинител на Босна и Херцеговина, Горан Салиховиќ. Ваквата одлука следува откако дисциплинскиот ...
13:16, 29-Сеп-2016, Дневник
Студенти од Битола преку студентска размена ќе имаат можност да стекнат академски знаења на најголемиот универзитет во Грција, „Аристотел“ во Солун. Воедно, професорскиот кадар од Солун ќе
13:16, 29-Сеп-2016, Дневник
Многумина кај нас не ни слушнале за полвот, но најмалиот цицач во Европа, кој од 1996 година се наоѓа на црвената листа со загрозени видови на Меѓународната заедница за заштита на природата, го има ...
13:16, 29-Сеп-2016, Дневник
Во пелагонискиот и во струмичкиот регион почна чистењето на сливовите на реките Црна и Струмица. Станува збор за обемен зафат за зголемување на пропусната способност на постојната
13:16, 29-Сеп-2016, Дневник
Претходна Страна од 34 Следна

Курсеви

(MKD)

52.7945
61.495
53.3163
39.2162
70.1517
0.4793

Валутен Пазар

USD/CHF
0.9902
EUR/USD
1.1648
GBP/USD
1.3288
USD/JPY
110.1492
EUR/CHF
1.1534
EUR/AUD
1.5681

Игри