image

Вести од Оn.net

Претходна Страна од 21 Следна
Златните медали во Рио, Јусеин Болт веќе со денови ги слави.
15:49, 29-Авг-2016, Оn.net
Кристијано Роналдо безброј пати ја покажа својата величина, но има моменти и кога не е така. Така на Беверли Хилс буквално истурка еден навивач кој сакаше да направи селфи со него.
10:43, 28-Јул-2016, Оn.net
Еден од најдобрите тенисери на сите времиња Роџер Федерер соопшти дека ќе го пропушти останатиот дел од сезоната.
11:32, 27-Јул-2016, Оn.net
Возачот на Мерцедес, Нико Розберг го продолжи договорот со својот тим до 2018 година.
11:55, 22-Јул-2016, Оn.net
Škoda понуди нови информации за моделот Kodiaq, кој ќе дебитира за време на салонот во Париз оваа есен.
11:55, 22-Јул-2016, Оn.net
„Никогаш не ја подигнувај цела плата од сметка“.
11:55, 22-Јул-2016, Оn.net
Кога се појави на фудбалската сцена многумина го сметаа за наследник на Роберто Карлос, но Сисињо не дојде ниту приближно на ниво на легендарниот сонародник.
11:38, 19-Јул-2016, Оn.net
Изработена е најголемата мапа на вселената со повеќе од 1,2 милиони галаксии.
11:38, 19-Јул-2016, Оn.net
Во еден мексикански град неколку ученици направија претстава која завршува во пламен, вклучувајќи и двајца од нив.
10:14, 18-Јул-2016, Оn.net
Маите го сметале за храна на боговите, а денес ја подаруваме за да покажеме љубов, а некои велат дека таа е одличен афродизијак.
10:14, 18-Јул-2016, Оn.net
Жена на која и дијагностицирале четврт стадиум на рак на дебело црево, хемотерапиите ги претвора во забава.
11:14, 17-Јул-2016, Оn.net
Низ светов има околу 2.000 милијардери. Некои компании имаат поголема концентрација на милијардери од други. Каде има најмногу?
11:14, 17-Јул-2016, Оn.net
Антонио Конте дебитираше на клупата на Челси во пријателски натпревар против Рапид Виена кој нема да му биде во убаво сеќавање.
10:58, 17-Јул-2016, Оn.net
Opel GT Concept, ѕвездата на автомобилскиот саем во Женева годинава ја продолжува силната традиција на концептните автомобили на марката и го наметнува на свој начин авангардниот дизајн за што досега доби многу вредни признанија. ...
15:12, 16-Јул-2016, Оn.net
За време на Граспоп фестивалот во Белгија во една од паузите беше пуштена Thunderstruck од AC/DC. Песната го „погоди“ еден од редарите кој беше во елемент. На крајот заслужено си доби и огромен аплауз.
09:40, 13-Јул-2016, Оn.net
„На интернет не можеш да најдеш рационална, љубезна и разумна дискусија за спорни прашања“.
18:39, 07-Јул-2016, Оn.net
Кога се вели дека е кул да се има уникатен стил, не се мисли на ова.
14:42, 07-Јул-2016, Оn.net
Џими Фалон си ги измери силите со рагбистот Џеј Џеј Ват во руски рулет со јајца.
16:01, 05-Јул-2016, Оn.net
Фотографии со наравоучение: никогаш не го оставај таткото да го дотера детето.
14:32, 05-Јул-2016, Оn.net
Репрезентативецот на Велс, Џо Ледли мораше да го одложи венчавањето заради „непредвидливи околности“.
13:58, 05-Јул-2016, Оn.net
Според докторите и психијатрите, изборот на зборови што ги користиме влијае и на работата на мозокот.
11:30, 01-Јул-2016, Оn.net
Базените се дефинитивно најпопуларното место во текот на летните месеци, а многу е позабавно кога до нив има монтирано кош.
11:30, 01-Јул-2016, Оn.net
На онлајн премиера претставен е и новиот Citroen C3, кој веднаш асоцира на смалена верзија на моделот Cactus на двојниот Шеврон.
11:30, 01-Јул-2016, Оn.net
Доколку имате проблем на некого да му објасните што е тоа среќа, слободно пуштете му го ова видео.
09:54, 27-Јун-2016, Оn.net
На две плажи во близина на италијанското градче Јесоло во венецијанската лагуна, на туристите им ги враќаат парите доколку врне.
09:54, 27-Јун-2016, Оn.net
„Бев среќен човек во тие шест месеци, бидејќи бев сам на свој сопствен остров.“
09:18, 24-Јун-2016, Оn.net
Во 2019 година компанијата Maserati ќе пушти на пазарот електричен спортски автомобил.
09:08, 23-Јун-2016, Оn.net
Пакетче гифови од луѓе кои се маестрални во она што го работат.
09:08, 23-Јун-2016, Оn.net
Дечково има навика секој ден да го гаѓа татко си со пиштол играчка. Татково супер ја толерира таа негова навика.
09:08, 23-Јун-2016, Оn.net
Пршута, димена шунка, сланина, колбаси и други месни производи го зголемуваат ризикот од настанување карцином на желудник.
09:59, 21-Јун-2016, Оn.net
Претходна Страна од 21 Следна

Курсеви

(MKD)

49.9594
61.495
51.3743
38.4753
70.1918
0.4644

Валутен Пазар

USD/CHF
0.9725
EUR/USD
1.2309
GBP/USD
1.405
USD/JPY
107.5784
EUR/CHF
1.197
EUR/AUD
1.5983

Игри