image

Вести од Off.net

Претходна Страна од 34 Следна
Тренер од Норвешка разочаран од својот состав отиде малку подалеку со идеите за тоа како да ги оправи работите во неговиот состав кој според описот делуваат очајно, а ние знаете одма на кого помислуваме во овој контекст. ...
13:19, 07-Окт-2016, Off.net
И видеото воопшто не е ни од Минатата недела вечерва, туку години пред ХБО да му даде негово лично шоу додека уште беше кај Џон Стујарт.
16:14, 05-Окт-2016, Off.net
За уште сега да им се приклучи е премногу мал, има само 4-5 години, но уште oд сега да тапка две топки наеднаш исто така е мал. Затоа Харлем Глобтротерс објавија дека официјално го поканиле на проба за 18 години. ...
16:14, 05-Окт-2016, Off.net
Кој треба нека го пишува тендерот, другите уживајте. Снимано во Манчестер.
12:43, 29-Сеп-2016, Off.net
Меѓу шумата од конвенционален разум подржан од најразлични аргументи, докази, студии, се наоѓа лингвистот Бенџамин Бергер, професор по когнитивни науки на Универзитетот Калифорнија, Дејвис, самопрогласен љубител на вулгарности и автор на книгата за правилно пцуење пред деца. ...
12:43, 29-Сеп-2016, Off.net
Инѕаги помладиот беше далеку од тоа што беше Пипо или искрено беше дрво во напад. Денешниот датум ни извади еден ретро хајлатс од пред точно 17 години од шампионскиот Лацио. Противник во ЛШ им е Марибор кој го ташлаат 4:0. Инѕаги успеа да се сопне сам од себе со топка на метро од гол, а на 0:0 место да ја забие во мрежа, од 5-6 метри ја искрши преч ...
12:43, 29-Сеп-2016, Off.net
Ако некој знае да ги си сопре Реал, Барселона и Баерн, трите најсилни и најмоќни клубови во светот изминативе години, тоа е бандата на Симеоне. Него џабе ќе му правиш посед на топка. Кога ќе ти пушти 11 души на терен ќе те изедат како кучиња, па макар промашиле и пенал како вчера. ...
12:43, 29-Сеп-2016, Off.net
Надвор веќе ги препознаваат како една од најдобрите музички екипи од Балканот. Играат офанзивно, никогаш не пимплаат за да чуваат резултат, не кукаат дали судијата е фер. Даваат голови. Бернајс пропаганда. Имаат нов видео спот за песната "Повеќе". Кликни за "повеќе".  ...
12:43, 29-Сеп-2016, Off.net
Кошаркарскиот клуб Работнички годинава прославува убав јубилеј, 70 години од своето постоење. За таа прилика на пријателски меч во Скопје доаѓа турскиот гигант од светски рамки Фенербахче а дуелот ќе се игра на 30. септември од 19 часот во ВИП Арената на СЦ Борис Трајковски. ...
12:43, 29-Сеп-2016, Off.net
Тоа што ние го правиме со онаа рубрика за архивирање на медиумскиот треш со кој сме затрупани, Никола Спасеноски (најдобро!) го прави за скопските возачи и нивното поимање на сообраќајната култура. Го имаме неговото најново видео пакетче немогучности. ...
13:24, 28-Сеп-2016, Off.net
Да заработуваш 3 милиони фунти годишно (да, за 12 месеци) плус бонуси и да си алчен за дополнителни 400.000 фунти мито и корупција значи дека веќе никогаш нема да имаш прилика да бидеш тренер на голем клуб.  ...
13:24, 28-Сеп-2016, Off.net
Може нивното барање има логика во нивните животи но пак е перверзија: кого да тужат илјадниците убиени кои веруваа дека живеат под заштита на истите тие војници кои еден ден решија да дигнат сидро од таму? ...
13:24, 28-Сеп-2016, Off.net
Дебитираше под водство на Вујадин Бошков во 1993-та на 16 години, а потоа со Карло Мацоне стана стартер. Првите две сезони не успеа да постигне гол, но од 1994/1995 до 2016/2017 нема утка. Некако најмногу му лежи Интер. ...
13:24, 28-Сеп-2016, Off.net
Кога играше за Реал Мадрид имаше камера која 90 минути го следеше само него. Сега добро е што го следат да видиме што прави и на тренинзите. Зинедин Зидан уште го има она своето со топка и на 44 години. ...
13:24, 28-Сеп-2016, Off.net
Кој рече дека веќе не постои ангажирана музика? Еве една жестока анти-химна на популарните тв форми - реалните шоуа. Новиот Џони Штулиќ се вика Зока Босанац. Со тоа што, ќе видите и сами, какво време, таков Штулиќ. ...
13:24, 28-Сеп-2016, Off.net
Меѓу стандардно ужасните (одлични) фори, Галифинакис успева на Хилари да и прошверцува неколку тешки прашања и една реклама од Трамп (да го поздравиме спонзорот на емисијата).
11:42, 23-Сеп-2016, Off.net
Францускиот сајт Football France објави зошто трансферот на Тогоанецот Емануел Адебајор во Лион пропаднал иако речиси сè било средено да потпише со клубот.
11:42, 23-Сеп-2016, Off.net
Поранешниот претседател на Барселона, Жоан Гаспар раскажа за порталот Гол.ком како морал да се пресоблече во келнер за во последен момент пред истекот на преодниот рок да потпише договор со младата бразилска ѕвезда од ПСВ Ајндховен. ...
11:42, 23-Сеп-2016, Off.net
На 18. септември 1976 година во Рио де Жанеиро е роден бразилскиот напаѓач кој многумина го сметаат за најдобар фудбалер кој светот го видел.
10:37, 19-Сеп-2016, Off.net
Норвешка практично го укина буџетот за промоција на својот туризам откако работата им ја заврши мега популарниот анимиран филм на Дизни "Frozen", цртан според нејзините предели. И повеќе отколку што им треба. ...
10:37, 19-Сеп-2016, Off.net
Франческо на 27-ми овој месец полни 40, а викендов беше во фокусот бидејќи мечот со Сампдорија го реши во 90-та минута. Кога на 28 март 93-та дебитирал за Рома, Погба бил новороденче.
12:35, 13-Сеп-2016, Off.net
Како што забележува новинарот што разговара со Бордејн, минаа 16 години откако книгата Kitchen Confidential го прослави готвачот, што значи дека веќе има цела генерација млади кои комплетно се израснати во "пост-Бордејн" свет. ...
10:51, 05-Сеп-2016, Off.net
10:51, 05-Сеп-2016, Off.net
По 35’ минути игра, репрезентацијата на Полска синоќа водеше 0:2 против Казахстан, но Кижниченко со два гола од 51’ до 58’ минута израмни на 2:2 за изненадување на вечерта. Полјаците не можеа да се помират со тоа, па лактаа и удираа. ...
10:51, 05-Сеп-2016, Off.net
На дуелот меѓу Хилсброу и Арсенал во 1998-ма Најџел Винтербурн и Паоло Ди Канио го направија еден од најпознатите инциденти во Премиер лигата. Еве ги повторно на дуелот меѓу легендите на Арсенал и Милан, ама со симулација на истата сцена. ...
10:51, 05-Сеп-2016, Off.net
Карамбол или хичкок ситуации пред головите во МЛС лигта во кои тие што се обидуваат да дадат гол излегуваат лузери.
13:39, 03-Сеп-2016, Off.net
Заради проценка дека многу се имаат распленето со хардверот, Гугл одлучи да го укине проектот Ара, чиј амбициозен план беше создавање модуларен смартфон (во основа, телефон чии делови можат да се менуваат како Лего коцки). ...
13:39, 03-Сеп-2016, Off.net
Не дека водителите на вести нешто посебно не пазат во август затоа што никој не ги гледа, или дека се нешто посебно внимателни во другите месеци, ама доволно време се пред камера за да им собереш компилација на глупости. А глупости ќе има. ...
13:39, 03-Сеп-2016, Off.net
Претходна Страна од 34 Следна

Курсеви

(MKD)

55.0349
61.4905
55.9768
38.6781
68.4521
0.5089

Валутен Пазар

USD/CHF
0.9832
EUR/USD
1.1173
GBP/USD
1.2438
USD/JPY
108.1448
EUR/CHF
1.0985
EUR/AUD
1.5898

Игри