Вести од Off.net

Претходна Страна од 34 Следна
Навивачи на Манчестер Јунајтед утрово објавуваа слики со чад од најголемиот стадион во Велика Британија на кој за сега е интервенирано на време.
11:23, 30-Јан-2017, Off.net
Итало Барбоса има 19 години и игра во бразилскиот клуб Парана’. После потегов „ламбрета“, будно ќе му ја следиме кариерата.
11:23, 30-Јан-2017, Off.net
Денис Кемпе е дефанзивец на Карлсруе кој викендов го постигна можеби голот на сезоната во втората германска лига. Кај што ги направи мајмуни, го остави целосно збунет и голманот со лоб ударот. ...
11:23, 30-Јан-2017, Off.net
Шведска требаше да ја исполни десетката дури следната деценија. Но, статистичките проценки не ја земаа предвид улогата на бегалскиот квасец во прирастот на населението.  
10:24, 20-Јан-2017, Off.net
Трамп пред некој ден ја критикуваше Меркел за нејзината позиција кон бегалците и се закани дека ќе воведе 35% царина на увоз на БМВ во САД, затоа што Германците биле нефер и не купувале американски автомобили. ...
18:24, 16-Јан-2017, Off.net
На 53-годишна возраст во својот дом почина пејачот Џорџ Мајкл, ја пренесува Бибиси изјавата на публицистот на пејачот.
14:08, 26-Дек-2016, Off.net
Најдобри филмови, најдобри книги, најдобри албуми и најдобри песни, добиени како просек од сите (што дошле при рака) топ 10 листи за 2016 објавени периодов.
14:08, 26-Дек-2016, Off.net
- Кинеската потрошувачка на купување американски и европски компании во 2016 е поголема отколку трите претходни години заедно. За 2016 сумата е 163 милијарди долари (88 во Западна Европа, 75 во САД).
14:08, 26-Дек-2016, Off.net
Познатата охридска лепенка го срочи својот тинк-тенк проглас за историската генеза на проблемите и тековните предизвици на градот и пошироко. Собирајте се во групи да ги тумачите сите нијанси од анализата, ова е покомплицирано и од став на ЕК.   ...
14:08, 26-Дек-2016, Off.net
Најдобриот голман во историјата на Мексико модата од плажите на Акапулко ја пренесе на теренот и носеше психоделични дресови кои ги заслепуваа напаѓачите. Подоцна вакви дресови облекуваа Симан, Ван дер сар, Чилаверт, Борислав Михајлов... ...
14:08, 26-Дек-2016, Off.net
Фудбал Дејли состави тим од 11 играчи на сите времиња кои направија добра кариера, но не блеснаа според очекуваното. Во напад е нашата легенда заедно со Џовани Дос Сантос кој играше за Барселона, а сега е во Л.А: Галакси и Данецот Харалд Нилсен кој во 70-те настапуваше за Болоња, Интер, Наполи и Сампдорија. ...
13:48, 09-Дек-2016, Off.net
Сте слушнале ли некогаш за Лука Дончиќ? Се работи за 17-годишен Словенец од Љубљана којшто ја воодушевува елитната Евролига во дресот на Реал Мадрид.
13:48, 09-Дек-2016, Off.net
Пошто обично сме навикнати да биде во петок и не ни се чека до понеделник (12 часот), ние завршивме со ждребот и ги добивме осминафиналните двојки за ЛШ закажани за средина на февруари. Правилата се исти како лани. Носителите се во еден сад, второпласирани во друг. Во оваа фаза не може да се сретнат екипи од иста земја. Можни се јаки двојки како на ...
13:48, 09-Дек-2016, Off.net
Топ 10 листа со интересна мешавина на фудбалери и различни времиња каде по прослава на гол судиите се решиле да вадат црвени картони. Некои одлуки се престроги, а некои прослави на гол се скроз непотребни и ризични за играчите. Го има Тевез на младини години во Бока. ...
13:48, 09-Дек-2016, Off.net
Најголемите европски спортски медиуми на големо најавуваат откривање на еден од најголемите фудбалски скандали. Се споменуваат откривање докази дека многу познати фудбалери и тренери биле вмешани во незаконско работење. ...
22:08, 04-Дек-2016, Off.net
Kога на 3 декемри 1944 година во центарот на Атина беа убиени 28 цивили, за масакрот не беа криви нацистите туку Британците и од нив вооружените соработници на дотогашниот окупатор. Гардијан на читателите им открива детали околу срамната одлука на Винстон Черчил да им сврти грб на оние дотогаш гинеа и се бореа од истата страна што на Грција ѝ отвор ...
22:08, 04-Дек-2016, Off.net
Португалскиот гигант Бенфика, кој важи за 26-от најбогат клуб на светот, во 2011-та го купил Виктор Нилсон Линделоф за мала сума, но се испостави дека не платиле една од договорените ставки и Швеѓаните останале кратки за 250.000 евра поради што тешко преживуваат. ...
20:28, 09-Ное-2016, Off.net
Американски одбојкар кој игра во Италија бара жена за да остане таму, Џамал Крафорд е исплашен, а Винсент Компани има еден интересен предлог.
20:28, 09-Ное-2016, Off.net
Се разбира дека не, не е тоа туку така. Само што, Хафингтон пост реши дека веќе нема потреба да ги потсетува своите читатели дека Доналд Трамп е расист и ксенофоб. Сега кога е претседател, сакале со него да почнат од чисто. ...
20:28, 09-Ное-2016, Off.net
Од 290 голови постигнати за Јувентус, тешко е да се направи куса листа на најдобри голови на еден од најдобрите италијански напаѓачи во историјата. Одбравме 5, сите од 90-те, во чест на неговиот денешен 42 роденден. ...
20:28, 09-Ное-2016, Off.net
Новиот пневматик Nokian WR A4 го надополнува асортиманот на зимски пневматици на компанијата Nokia Tyres кој моментално е еден од најшироките и најмодерните на пазарот за пневматици.
20:28, 09-Ное-2016, Off.net
Како што ќе каже првиот коментар на Јутјуб: "Носи црвено за да ја сокриеш крвта."
11:49, 28-Окт-2016, Off.net
Американските политичари само создаваат хистерија околу "митската руска закана" како маневар да се оттргне вниманието на гласачите од вистинските проблеми за време на американските избори, изјави Путин на средбата со руските експерти за надворешни работи. ...
11:49, 28-Окт-2016, Off.net
Нема зошто да не веруваме дека ова успева. Проблемот што ова видео го решава е: како да ставиш кока-кола, пепси или сличен кола пијалок без да ти се прави пена. Иако цело видео е на руски, сè ќе разберете. Ретко воодушевувачко решение. ...
11:49, 28-Окт-2016, Off.net
На мечот Кроули - Акрингтон во англиската четврта дивизија гостинскиот голман Елиот Периш ја потроши целата среќа што ќе му треба сезонава.
11:27, 25-Окт-2016, Off.net
Во интервју за Сиенбиси, првиот човек на една од најголемите компании за производство на јаглен Муреј енерџи корпорејшн, Роберт Муреј, го нарекува Маск измамник затоа што Тесла добил 2 милијарди долари субвенции од државата, а се уште нема направено ни едно пени профит. ...
10:29, 12-Окт-2016, Off.net
10:29, 12-Окт-2016, Off.net
Појака порака од Бенд еид, Лајв еид, Ју рок мисија, Битлси и Ју ту заедно.
11:35, 11-Окт-2016, Off.net
Претходна Страна од 34 Следна

Курсеви

(MKD)

57.1726
61.695
58.4233
34.6796
70.2677
0.5249

Валутен Пазар

USD/CHF
0.9786
EUR/USD
1.0791
GBP/USD
1.229
USD/JPY
108.9209
EUR/CHF
1.056
EUR/AUD
1.779

Игри