image

Вести од +инфо

Претходна Страна од 34 Следна
Актерот ќе биде погребан во својот роден град Хадерсфилд во Јоркшир.
13:06, 25-Јан-2017, +инфо
Амбер Томас е експерт за обработка на податоци и обожава да си игра со статистиката. Таа ги анализирала 10-те најголеми филмски наслови од 2016.
13:06, 25-Јан-2017, +инфо
Доналд Трамп својата сопруга ја гледа како предмет, тврди експерт за говор на телото кој го анализирал однесувањето на семејството.
13:06, 25-Јан-2017, +инфо
Меј и Ердоган ќе разговараат за антитерористички мерки против организации како што е Исламска држава.
10:15, 25-Јан-2017, +инфо
Ова беше прво негово официјално појавување во јавноста откако пред неколку денови е финализиран разводот од Амбер Херд.
11:03, 20-Јан-2017, +инфо
Рома синоќа пред својата публика на „Олимпико“, во Рим, славеа убедлива победа со 4:0 во дуелот против Сампдорија.
11:02, 20-Јан-2017, +инфо
Сообраќајот на патиштата се одвива отежнато, во зимски услови, по влажни коловози, со остатоци од кашест снег
09:48, 20-Јан-2017, +инфо
Домашните медиуми претходно открија дека Ел Чапо бил префрлен на аеродромот во мексиканскиот пограничен град Сиудад Хуарез.
09:48, 20-Јан-2017, +инфо
Напад со Молотови коктели синоќа е извршен врз силите за борба со безредијата, кои се наоѓале пред турскиот Конзулат во Солун.
09:48, 20-Јан-2017, +инфо
Според лондонските медиуми, биле затворени за движење и сообраќај мостовите „Ватерло“ и „Вестминстер“, како и кејот „Ембанкмент“ покрај Темза.
09:48, 20-Јан-2017, +инфо
Церемонијата на заклетвата на 45. американски претседател ќе биде водена од претседателот на Врховниот суд, Џон Роберт.
09:48, 20-Јан-2017, +инфо
Бароу не може да ја преземе претседателската функција, затоа што досегашниот претседател на Гамбија, Јахја Џамех не сака да ја предаде власта.
09:48, 20-Јан-2017, +инфо
Оттаму им се извинуваат на патниците и истакнуваат дека прават максимални напори за непречено одвивање на железничкиот сообраќај.
11:05, 13-Јан-2017, +инфо
Иако ТЕЦ „Неготино“ се чува како ладна резерва и се вклучува само во краен случај, во оваа термоцентрала се вработени најмалку 200 работници.
11:05, 13-Јан-2017, +инфо
„Не го направив тоа само заради мајка ми. Не можев да се убијам пред неа, не дај Боже, да и приредам таков пекол да ме пронајде мртов“.
11:05, 13-Јан-2017, +инфо
Францускиот правен систем ќе ѝ овозможи на ријалити ѕвездата да сведочи од удобноста на својот дом во Лос Анџелес.
11:05, 13-Јан-2017, +инфо
Повторно се затвораме во етничките гета, кое не вовлече 2001 година во воен конфликт со тешки последици, велат од партијата.
11:05, 13-Јан-2017, +инфо
Затворени за сообраќај се патиштата кон селата Герман, Гошинце и Алешевце.
09:36, 09-Јан-2017, +инфо
Температурата денеска ќе се движи во интервал од -10 до -2 степени.
09:36, 09-Јан-2017, +инфо
Предупредувањето особено се однесува за Тунис каде Берлин не успеа да го депортира Анис Амри осомничен за нападот врз божикниот пазар во тој град.
09:36, 09-Јан-2017, +инфо
Принцот и актерката се во врска од минатата година, а пред неколку дена го запознал и нејзиниот татко.
09:36, 09-Јан-2017, +инфо
Од 8.15 часот без вода ќе сеУсје, Пинтија, Пржино, Драчево, фабриката Охис, Студеничани, Моране, Зелениково и Долно Лисиче.
14:51, 26-Дек-2016, +инфо
Трајановски треба да се сретне со неговиот наредбодавач и да го извести дека заврши времето на злоупотреби на парите на граѓаните, реагира СДСМ.
13:46, 26-Дек-2016, +инфо
Пожарот за кратко време бил изгаснат од страна на двајца вработени во лабораторијата.
13:46, 26-Дек-2016, +инфо
СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.А. (61) од сeло Доброште.
13:46, 26-Дек-2016, +инфо
СВР Тетово поднесе кривична пријава против Т.Б. (68) од село Луковица.
13:46, 26-Дек-2016, +инфо
Од утре ќе има продор на многу студена воздушна маса од север.
13:46, 26-Дек-2016, +инфо
Обичните писма учествуваат со над 87 проценти кај Македонска пошта.
13:46, 26-Дек-2016, +инфо
Кај физичките лица има пораст од 19,04 проценти, а кај правните лица од 10,59 проценти.
13:46, 26-Дек-2016, +инфо
Руските истражни власти разгледуваат четири можни причини за вчерашното уривање на воениот авион од типот Ту-154 во водите на Црното Море.
13:46, 26-Дек-2016, +инфо
Претходна Страна од 34 Следна

Курсеви

(MKD)

54.7718
61.4868
55.7299
38.6394
68.593
0.5084

Валутен Пазар

USD/CHF
0.9828
EUR/USD
1.1226
GBP/USD
1.2523
USD/JPY
107.7337
EUR/CHF
1.1033
EUR/AUD
1.5913

Игри