image

Вести од +инфо

Претходна Страна од 34 Следна
Со победата над Фарски Острови од 23:19 младинска ракометна репрезентација на Македонија избори учество на Европското првенство.
12:02, 20-Мар-2017, +инфо
Македонските поети Христо Петрески, Јордан Ѓорчев и Трајче Кацаров, ќе бидат учесници на педесеттата манифестација Борина недела.
12:02, 20-Мар-2017, +инфо
Постои опасност од плановите на владејачката партија за наоѓање на „излез“ во законот за корумпирани политичари, наведоа демонстрантите.
10:04, 13-Мар-2017, +инфо
Ноќниот клуб „Станица 26“ за искрените почитувачи на клубската сцена оваа сезона досега реализираше различна програма од домашни и странски артисти.
11:14, 08-Фев-2017, +инфо
Натпреварот се игра во СЦ „Борис Трајковски“ ВИП Арена, а почетокот е во 17:45 часот.
11:11, 08-Фев-2017, +инфо
Убедлива победа со 4:0 оствари синоќа екипата на Рома против Фиорентина во натпревар од 23. коло на Серија А.
10:56, 08-Фев-2017, +инфо
ПСЖ тешко стигна до победата во 24.коло откако синоќа со гол во судиското надополнување на вториот дел го совладаа Лил со 2:1.
10:56, 08-Фев-2017, +инфо
Граѓаните на Република Македонија на изборите на 11 декември 2016 година гласаа за сузбивањето на криминалот и корупцијата, велат од партијата.
10:52, 30-Јан-2017, +инфо
Во овој предмет обвинети се пет професори од Економскиот факултет во Скопје. Тие наводно земале пари од студенти за подобри оценки.
10:52, 30-Јан-2017, +инфо
Станува збор за претставите „Пијани“ во режија на Марјан Ѓоргиевски и „Дупло дно“ од Горан Стефановски во режија на Ангелчо Илиевски.
10:52, 30-Јан-2017, +инфо
Денешните дебати доаѓаат еден ден откако најмалку 50.000 Романци излегоа на протест во Букурешт, а десетици илјади протестираа во другите градови.
10:52, 30-Јан-2017, +инфо
Словенија е подготвена да понуди место за состанок на претседателот на САД Доналд Трамп и рускиот лидер Влидимир Путин, изјави Карл Ерјавец.
10:52, 30-Јан-2017, +инфо
Ако Калифорнија би била независна држава би била шеста економија во светот и 35. држава на листата на најнаселени земји во светот.
10:52, 30-Јан-2017, +инфо
За 62-от роденден Џеки Кенеди имала желба во кино да ја придружува Алек Болдвин, кој тогаш имал 34 години.
10:52, 30-Јан-2017, +инфо
Шпанскиот актер Антонио Бандерас итно е однесен во болница поради срцеви проблеми.
10:52, 30-Јан-2017, +инфо
Во маратонски натпревар кој траеше околу четири часа, кошаркарите на Атланта го победија Њујорк со 142:139 дури по четири продолженија.
10:52, 30-Јан-2017, +инфо
Реал Мадрид сега има четири бодови повеќе од конкурентите и еден натпревар помалку.
10:52, 30-Јан-2017, +инфо
Оркестарските свити „Гогољ“ и „Зајадливец“ од руските музички мајстори Алфред Шнитке и Дмитриј Шостакович ќе бидат изведени утревечер.
13:11, 25-Јан-2017, +инфо
Според обвинението, Едвард на славните им праќал е-мејлови за кои пишувало дека доаѓаат од интернет провајдер, а во кои барал кориснички имиња и лозин
13:06, 25-Јан-2017, +инфо
Актерот ќе биде погребан во својот роден град Хадерсфилд во Јоркшир.
13:06, 25-Јан-2017, +инфо
Амбер Томас е експерт за обработка на податоци и обожава да си игра со статистиката. Таа ги анализирала 10-те најголеми филмски наслови од 2016.
13:06, 25-Јан-2017, +инфо
Доналд Трамп својата сопруга ја гледа како предмет, тврди експерт за говор на телото кој го анализирал однесувањето на семејството.
13:06, 25-Јан-2017, +инфо
Меј и Ердоган ќе разговараат за антитерористички мерки против организации како што е Исламска држава.
10:15, 25-Јан-2017, +инфо
Ова беше прво негово официјално појавување во јавноста откако пред неколку денови е финализиран разводот од Амбер Херд.
11:03, 20-Јан-2017, +инфо
Рома синоќа пред својата публика на „Олимпико“, во Рим, славеа убедлива победа со 4:0 во дуелот против Сампдорија.
11:02, 20-Јан-2017, +инфо
Сообраќајот на патиштата се одвива отежнато, во зимски услови, по влажни коловози, со остатоци од кашест снег
09:48, 20-Јан-2017, +инфо
Домашните медиуми претходно открија дека Ел Чапо бил префрлен на аеродромот во мексиканскиот пограничен град Сиудад Хуарез.
09:48, 20-Јан-2017, +инфо
Напад со Молотови коктели синоќа е извршен врз силите за борба со безредијата, кои се наоѓале пред турскиот Конзулат во Солун.
09:48, 20-Јан-2017, +инфо
Според лондонските медиуми, биле затворени за движење и сообраќај мостовите „Ватерло“ и „Вестминстер“, како и кејот „Ембанкмент“ покрај Темза.
09:48, 20-Јан-2017, +инфо
Церемонијата на заклетвата на 45. американски претседател ќе биде водена од претседателот на Врховниот суд, Џон Роберт.
09:48, 20-Јан-2017, +инфо
Претходна Страна од 34 Следна

Курсеви

(MKD)

57.1922
61.6875
57.6519
43.6509
71.5052
0.5168

Валутен Пазар

USD/CHF
0.992
EUR/USD
1.0786
GBP/USD
1.2503
USD/JPY
110.666
EUR/CHF
1.07
EUR/AUD
1.4132

Игри