Вечерва е нападната американската база Ал Асад во Ирак
Пулс24
Вечерва е нападната американската база Ал Асад во западен Ирак каде што има сместени американски војници. Како што известија светските медиуми оваа база била нападната од најмалку 6 ракети, а конечната бројка може да биде и 30 проектили, но засега нема потврда. 

Курсеви

(MKD)

55.8615
61.6432
57.5459
38.2236
73.1149
0.5096

Валутен Пазар

USD/CHF
0.9707
EUR/USD
1.1035
GBP/USD
1.3089
USD/JPY
109.6183
EUR/CHF
1.0712
EUR/AUD
1.6127

Игри