Кајли Миног и семејството ќе донираат 500.000 долари како помош за Австралија
Пулс24
Кајли Миног и семејството ќе донираат 500.000 долари како помош за Австралија. Не можејќи да го гледааат се она што се случува деновиве, како што беше известено, семејството на Кајли се договорило да донираат половина милион долари. Оваа своја намера таа ја објави на својот Инстаграм профил. Претходно и други познати личности најавија дека ќе одвојат дел од своето богатство за помош на Австралија, меѓу нив и познатата Пинк. 

Курсеви

(MKD)

55.8615
61.6432
57.5459
38.2236
73.1149
0.5096

Валутен Пазар

USD/CHF
0.9707
EUR/USD
1.1035
GBP/USD
1.3089
USD/JPY
109.6183
EUR/CHF
1.0712
EUR/AUD
1.6127

Игри