Најпродавани книги во Македонија за 2019 година
Сител
Читателите и оваа година го ставија на првото место авторот Гијом Мисо, според топ 10 листата на најпродавани и најчитани книги во нашата држава за 2019 година што ја објави КупиКнига.мк!. На листата на топ 10 најпродавани книги за 2019 година се: – Девојката од Бруклин – Гијом Мисо – Ако не постои утре – Гијом Мисо – Т.е. љ.у.б.а.м. – тоа е вистината – Александар Алексов – Девојката и ноќта – Гијом Мисо – Апартман во Париз – Гијом Мисо – Станарката на замокот Вајлдфел – Ен Бронте – Е, баш ме заболе – Марк Менсон – ЦРНА КАКО АБОНОС – Сала Симука – Точка на измама – Ден Браун – Лесен начин да ставите крај на пушењето – Ален Кар

Курсеви

(MKD)

55.8615
61.6432
57.5459
38.2236
73.1149
0.5096

Валутен Пазар

USD/CHF
0.9707
EUR/USD
1.1035
GBP/USD
1.3089
USD/JPY
109.6183
EUR/CHF
1.0712
EUR/AUD
1.6127

Игри