image
ТАРАНТИНО ПО 25 ГОДИНИ СЕ ВРАЌА ВО КАН СО „БЕШЕ ЕДНАШ ВО ХОЛИВУД“
 
2019-03-20 17:41:00
 
  
 

Извор: HeadLines

Квентин Тарантино по 25 години се враќа во Кан, откако таму во 1994 премиерно се прикажа „Евтини приказни“.

Иако сѐ уште нема официјална изјава од Канскиот фестивал (14-25 мај), извори за „Холивуд рипортер“ велат дека неговиот нов филм „Беше еднаш во Холивуд“ премиерно ќе се прикаже во Кан, додека во американските кина ќе игра од 26 јули.

Премиерата во Франција е најавена за 21 мај, точно 25 години од прикажувањето на „Евтини приказни“, кој ја доби и Златната палма.

Бред Пит, Леонардо ДиКаприо и Марго Роби се во главните улоги, а во филмот играат и Ал Пачино, Брус Дерн, Дакота Фенинг, Курт Расел, Лук Пери, Емил Хирш, Мајкл Медсен, Тим Рот…

Тарантино во претходни интервјуа кажа дека на сценариото работел пет години. Toj го опишува филмот како „приказна што се случува во Лос Анџелес во 1969 година, на врвот на хипи движењето во Холивуд“.

С.С.

Курсеви

(MKD)

54.8575
61.4898
53.8628
38.6194
71.0454
0.4906

Валутен Пазар

USD/CHF
1.0185
EUR/USD
1.1209
GBP/USD
1.2951
USD/JPY
111.8172
EUR/CHF
1.1416
EUR/AUD
1.5922

Игри