image
Официјално: Ова е Honor 6C!
GSM.mk
Ова беше специјална недела за Honor, бидејќи беше претставен Honor 8 Pro во Европа. Но, покрај него, компанијата претстави уште еден смартфон..Honor 6C е нова верзија на Huawei Enjoy 6s, смартфон кој беше претставен во Кина во јануари. Достапен е во златна, сива и сребрена варијанта. Доаѓа со Android 6.0 Marshmallow  и батерија од 3020mAh.Уредот има 5 инчен AMOLED дисплеј со HD (720p) резолуција. Во внатрешноста, се наоѓа Qualcomm Snapdragon 435, заедно со 3GB RAM и 32GB меморија.Смартфонот би требало да биде достапен во Европа по цена од 230 долари.

Курсеви

(MKD)

54.1678
61.5021
54.1058
38.5134
70.8468
0.4893

Валутен Пазар

USD/CHF
1.0011
EUR/USD
1.1354
GBP/USD
1.3079
USD/JPY
110.7047
EUR/CHF
1.1367
EUR/AUD
1.5969

Игри