image
Откриена цената на LG G6 во Европа!
GSM.mk
Конечно ја знаеме цената на LG G6, еден од најочекуваните Android телефони за првата половина од 2017-та година!.Официјалната цена на уредот ќе биде 750 евра, во поголемите земји во Европа, како Германија и Англија. Телефонот е веќе достапен за претпродажба во три варијанти: бела, златна и црна.Да направиме мала споредба на цените на најпопуларните телефони во Европа:Apple iPhone 7 Plus (32GB) е €900Google Pixel XL 32GB е €900HTC U Ultra 64GB е €750LG G6 32GB е €750Huawei P10 Plus 128GB е €750Samsung Galaxy S7 Edge 32GB е €610OnePlus 3T 64GB е €440Според вас, вреди за парите? :)

Курсеви

(MKD)

52.5391
61.5128
53.0374
39.5733
69.9406
0.4783

Валутен Пазар

USD/CHF
0.9906
EUR/USD
1.1708
GBP/USD
1.3312
USD/JPY
109.8455
EUR/CHF
1.1598
EUR/AUD
1.5544

Игри