image
Црно-бели ајкули на плажите во Перт
Вест
Фолк-пејачката Татјана Стефановска, со журка на плажа во Перт, ја заврши едномесечната турнеја низ Австралија. Завчеравечер $ беше последниот концерт во Перт, и оттаму се враќа за Македонија.

Курсеви

(MKD)

52.1433
61.4978
52.3921
39.5662
70.1309
0.4705

Валутен Пазар

USD/CHF
0.9953
EUR/USD
1.1794
GBP/USD
1.345
USD/JPY
110.8253
EUR/CHF
1.1738
EUR/AUD
1.5543

Игри