image
Промоција на „Македонските бронзи
Вечер
Монографијата ги обработува македонските бронзи – археолошки предмети од 8. до 6. век пред.н.е., пронајдени во Македонија и во соседните балкански региони, кои се користеле, пред сè, како накит со симболичка и со култна намена. Во Археолошкиот музеј на Македонија денеска со почеток во 20 часот ќе се одржи промоција на книгата „Македонските бронзи: религијата и митологијата на железнодобните заедници од Средниот Балкан" на

Курсеви

(MKD)

50.2848
61.5436
52.3152
40.2588
69.8645
0.4537

Валутен Пазар

USD/CHF
0.9612
EUR/USD
1.2239
GBP/USD
1.3894
USD/JPY
110.8327
EUR/CHF
1.1764
EUR/AUD
1.5287

Игри