image
Калифорнија сака референдум за отцепување од САД
+инфо
Ако Калифорнија би била независна држава би била шеста економија во светот и 35. држава на листата на најнаселени земји во светот.

Курсеви

(MKD)

54.1275
61.4997
54.2182
38.7058
69.6486
0.4936

Валутен Пазар

USD/CHF
0.9983
EUR/USD
1.1362
GBP/USD
1.2868
USD/JPY
109.6586
EUR/CHF
1.1343
EUR/AUD
1.5889

Игри