image
Apple тестира лебдечка тастатура!
GSM.mk
Apple тестира неколку нови функции во бета верзиите од оперативниот систем, меѓу кои е и лебдечка тастатура, која најверојатно ќе биде претставена со iOS 11...Тастатура ќе лебди над апликациите и ќе може да ја поместувате било каде на екранот. Со ваква тастатура ќе може да отворите две апликции наеднаш и да пишувате во двете, без да мора да ја минимизирате тастатурата.Сеуште не се знае на кои Apple уреди ваквата функција ќе биде достапна. Но, повеќе информации најверојатно ќе дознаеме WWDC во јуни, каде iOS 11 и неговите карактеристики ќе бидат дискутирани.

Курсеви

(MKD)

54.8671
61.4896
55.0193
37.7167
69.0739
0.5061

Валутен Пазар

USD/CHF
0.9972
EUR/USD
1.1207
GBP/USD
1.2589
USD/JPY
108.4116
EUR/CHF
1.1176
EUR/AUD
1.6303

Игри