image
Nokia работи на смартфон со Snapdragon 835!
GSM.mk
Nokia конечно го претстави својот прв телефон по долгата пауза, Nokia 6, чија продажба помина успешно, но легендарниот бренд има долг пат пред да успее да ја врати стара слава...Компанијата припрема неколку нови уреди кои ќе бидат претставувани во текот на целата година. По Nokia 6, новите смартфони ќе бидат најавени од HMD Global на Mobile World Congress (MWC) при крајот на февруари. Меѓу нив се наоѓа еден интересен смартфон.Се зборуваше дека Nokia уредот бил демонстриран за време на CES 2017, но компанијата негираше такво нешто. Сега, Nokia China откри неколку нови детали за зборуваниот уред. Компанијата одговори на неколку прашања од фанови кои очекуваат помоќен телефон од Nokia. Според неа, веќе се работи на уред кој содржи Snapdragon 835 процесор, но потребно е малку подолго време за неговата подготовка.Дали уредот ќе биде најавен на MWC следниот месец или ќе почекаме малку подолго, останува да видиме.

Курсеви

(MKD)

54.8671
61.4896
55.0193
37.7167
69.0739
0.5061

Валутен Пазар

USD/CHF
0.9972
EUR/USD
1.1207
GBP/USD
1.2589
USD/JPY
108.4116
EUR/CHF
1.1176
EUR/AUD
1.6303

Игри