image
Денот кога започнал планот за уништување на Евреите
Факултети
На 20 јануари 1942 година, во раскошна вила близу Берлин, се разговарало за детален план за истребување на европските Евреи.

Курсеви

(MKD)

50.2848
61.5436
52.3152
40.2588
69.8645
0.4537

Валутен Пазар

USD/CHF
0.9612
EUR/USD
1.2239
GBP/USD
1.3894
USD/JPY
110.8327
EUR/CHF
1.1764
EUR/AUD
1.5287

Игри