image
Nokia 6 се продаде за една минута!
GSM.mk
Nokia брендот се врати со полна брзина на пазарот!.За време на неговата прва продажба, Nokia 6 се распродаде за само една минута. Телефонот се продаваше за 247 долари, а точниот број на продадени уреди не е познат. Се очекува уште неколку Nokia смартфони да бидат претставени следниот месец, вклучувајќи го и Nokia P1 со Snapdragon 835. Уредот ќе има 6GB RAM и 128/258GB меморија. Оној со 128GB ќе се продава за 800 долари, а оној со 258 за 950 долари.Nokia 6 има 5.5 инчен дисплеј со 1080 x 1920 резолуција. Работи на Snapdragon 430, octa-core 1.4GHz CPU и Adreno 505 GPU. Содржи 4GB RAM и 64GB меморија. Доаѓа со 16 мегапикселна задна и 8 мегапикселна предна камера. Има батерија од 3000mAh и Android 7.0.

Курсеви

(MKD)

54.7401
61.495
54.8377
37.6001
68.9329
0.5038

Валутен Пазар

USD/CHF
0.9982
EUR/USD
1.1234
GBP/USD
1.2593
USD/JPY
108.6544
EUR/CHF
1.1214
EUR/AUD
1.6355

Игри