image
Сенегалската армија навлезе во Гамбија за подршка на новозибраниот претседател Бароу
+инфо
Бароу не може да ја преземе претседателската функција, затоа што досегашниот претседател на Гамбија, Јахја Џамех не сака да ја предаде власта.

Курсеви

(MKD)

54.6877
61.5783
54.3019
38.885
70.0231
0.4948

Валутен Пазар

USD/CHF
1.0071
EUR/USD
1.126
GBP/USD
1.2804
USD/JPY
110.5249
EUR/CHF
1.134
EUR/AUD
1.5836

Игри