image
LG доби патент за телефон на преклопување!
GSM.mk
Samsung и LG според гласините треба да претстават телефони на преклопување до крајот на оваа година. Samsung ќе произведе смартфон на преклопување кој се трансформира во 7 инчен таблет. Сега, и LG доби патент за ваков уред..Пред една недела, LG доби патент за телефон со нов дизајн кој дозволува горниот дел од уред да се превитка. Барањето беше потпишано на 7 јануари , 2017 година, а одобрено на 10 јануари, 2017. Двете компании веќе претставија сличен уред во 2013-та година. Samsung Galaxy Round се превиткуваше од страните, а LG G Flex од горната и долната страна.Скици од патентот на LG за телефон на преклопувањеДоколку двете компании успеат со планот и произведат вакви уреди до крајот на годината, најверојатно ќе станува збор за смартфони кои може да се трансформираат во таблет. Претходната година можевме да забележиме ваков уред на Lenovo Tech World. За време на настанот, YouTube ѕвездата Meghan McCarthy, зема таблет и го преклопи во телефон. Можете да го погледнете видеото подоле:

Курсеви

(MKD)

52.2961
61.495
54.7693
38.068
68.7864
0.4643

Валутен Пазар

USD/CHF
0.9548
EUR/USD
1.1759
GBP/USD
1.3153
USD/JPY
112.6343
EUR/CHF
1.1228
EUR/AUD
1.6154

Игри