image
Кои се најдобрите игри за 2016 според корисниците на PlayStation?
GSM.mk
Корисниците на PlayStation конзолите и читателите на блогот PlayStation.Blog ги одбраа најдобрите видео игри за 2016 година, во повеќе категории. Апсолутен победник е најновата во серијалот за Нејтан Дрејк, Uncharted 4: A Thief’s End..Најдобра игра за PS Vita: World of Final FantasyНајдобра PlayStation 4 игра: Uncharted 4 A Thief’s EndНајдобра независна игра: FirewatchНајдоброто за PlayStation 4 Pro: Battlefield 1Најдобра игра со виртуелна реалност: Batman Arkham VRНајдобра приказна: Uncharted 4 A Thief’s EndНајдобар актерски перформанс: Нолан Норт (Uncharted 4)Најдобри визуелности: Uncharted 4 A Thief’s EndНајдобар мултиплеер: Battlefield 1Најдобра експанзија: The Witcher IIIНајиновативна игра: The Last GuardianНајочекувана игра: The Last of Us Part IIСтудио на годината: Naughty Dog (Uncharted 4)Извор: kajgana.com

Курсеви

(MKD)

54.9667
61.4913
55.0258
37.6117
68.7822
0.5079

Валутен Пазар

USD/CHF
0.9989
EUR/USD
1.1187
GBP/USD
1.2513
USD/JPY
108.2235
EUR/CHF
1.1175
EUR/AUD
1.6349

Игри