image
Пиперки полнети со пченица
A1On
Потребно е: 8 пиперки бабури 200 гр печурки буковка 500 гр пченица 3 чешниња лук 100 гр домати 300 гр праз 1/2 лажиче мелена црвена пиперка босилек Подготовка: – Ситно исецкајте ги празот и буковките, а доматите исецкајте ги на коцки. – Сварете ја пченицата и сомелете ја. – На малку водичка издинстајте го сецканиот […]

Курсеви

(MKD)

54.8671
61.4896
55.0193
37.7167
69.0739
0.5061

Валутен Пазар

USD/CHF
0.9972
EUR/USD
1.1207
GBP/USD
1.2589
USD/JPY
108.4116
EUR/CHF
1.1176
EUR/AUD
1.6303

Игри