image
Ролат со ајвар
A1On
Потребно е: за кората: 200 мл минерална газирана вода 8 лажици брашно 2 лажичиња прашок за пециво 4 лажици ајвар 1/2 лажиче сол за филот: мајонез кашкавал 2-3 кисели краставички Подготовка: – Во еден сад ставете ги сите состојки за кората и измешајте ги со лажица да се спојат сите состојки. – Смесата сипете ја […]

Курсеви

(MKD)

54.7401
61.495
54.8377
37.6001
68.9329
0.5038

Валутен Пазар

USD/CHF
0.9982
EUR/USD
1.1234
GBP/USD
1.2593
USD/JPY
108.6544
EUR/CHF
1.1214
EUR/AUD
1.6355

Игри