image
Бензините и дизелот поскапуваат за два денари
CarClub
Регулаторната Комисија за Енергетика ги зголеми малопродажните цени на горивата – бензините и дизелот поскапуваат за два денари. Во согласност со методологијата која РКЕ ја користи за пресметка на цените, од вечерва на полноќ малопродажните цени на горивата се зголемуваат во просек за 4.46%. Цените на ЕУРОСУПЕР-95, ЕУРОСУПЕР-98 и ЕУРОДИЗЕЛ се зголемуваат за два денари, [&hellip

Курсеви

(MKD)

54.3892
61.487
54.1021
39.5059
69.579
0.4798

Валутен Пазар

USD/CHF
1.0053
EUR/USD
1.1305
GBP/USD
1.2793
USD/JPY
113.3581
EUR/CHF
1.1365
EUR/AUD
1.5564

Игри