image
Samsung Galaxy S8 доаѓа со 8GB RAM?
GSM.mk
Како што се доближува неговото претставување, се повеќе шпекулации се појавуваат за Galaxy S8. Според новите информации, уредот ќе доаѓа со 8GB RAM!.Според претходните гласини, Galaxy S8 требаше да содржи 6GB RAM и 256GB меморија. Благодарение на Note 7 фијаското, компанијата работи понапорно за да претстави висококвалитетен уред кој ќе го избрише постоењето на Note 7 засекогаш. Истотака, 6 инчен Galaxy S8 Plus се очекува да се појави  наместо Galaxy Note 8. Galaxy 8S Plus најверојатно ќе има две камери на задната страна и флексибилен екран.Samsung Galaxy S8 може да содржи 5.1 инчен дисплеј, 8GB RAM и Exynos 8895 процесор. Android 7.0 ќе биде однапред инсталиран и компанијата се надева дека со уредот ќе го претстави новиот виртуелен асистент, Bixby (машко) и Kestra (женско). Според гласините, Google се обидува да го убеди Samsung да го направи Google асистентот единствен персонален асистент на уредот. 

Курсеви

(MKD)

54.1275
61.4997
54.2182
38.7058
69.6486
0.4936

Валутен Пазар

USD/CHF
0.9983
EUR/USD
1.1362
GBP/USD
1.2868
USD/JPY
109.6586
EUR/CHF
1.1343
EUR/AUD
1.5889

Игри