image
Кина тестира петта генерација на стелт борбени авиони
A1On
Кина изврши успешен тест на стелт борбен авион од петтата генерација, наречени „ФЦ-31 Гирафалкон“, пренесува Раша Тудеј, повикувајќи се на извори во кинеската авијациска индустрија. Усовршената верзија на претходниот модел „Ј-31“, во 2012 како прототип, полета кон небото и остана таму 11 минути. Минатиот петок новиот модел го имаше својот прв тест како готов модел […]

Курсеви

(MKD)

54.8671
61.4896
55.0193
37.7167
69.0739
0.5061

Валутен Пазар

USD/CHF
0.9972
EUR/USD
1.1207
GBP/USD
1.2589
USD/JPY
108.4116
EUR/CHF
1.1176
EUR/AUD
1.6303

Игри