image
Фото: Ова е предниот дел на уште еден Nokia уред?
GSM.mk
Следната година Nokia брендот ќе се врати на пазарот, благодарение на HMD. Компанијата планира да претстави неколку Nokia уреди кои ќе работат на Android. Секојдневно, се повеќе шпекулации се појавуваат за изгледот и спецификациите на уредите...Пред некоја недела, се појавија фотографии од изгледот на т.н Nokia P модел. Уредот наводно ќе работи на Snapdragon 835 процесор со 6GB RAM и 32 мегапикселна Zeiss камера. Освен Nokia P, компанијата треба да претстави уште еден уред во 2017-та. Сега се појави фотографија и од предниот дел на овој телефон со 5.2 инчен дисплеј. Можно е Nokia P и овој уред да бидат претставени во Барселона за време на MWC 2017.

Курсеви

(MKD)

54.8671
61.4896
55.0193
37.7167
69.0739
0.5061

Валутен Пазар

USD/CHF
0.9972
EUR/USD
1.1207
GBP/USD
1.2589
USD/JPY
108.4116
EUR/CHF
1.1176
EUR/AUD
1.6303

Игри