image
Google кон Pixel XL сопственик: Купете друг уред!
GSM.mk
Mark Buckman e Google Pixel XL сопственик кој доживува аудио проблеми не со еден, не со два туку со пет Pixel XL единици!.Според Buckman, звучникот на Pixel XL произведува чудни и силни звуци. Тој истотака открил дека ваков проблем се појавува и кај помалите Google Pixel модели. Вчера, конечно Google даде изјава во врска со проблемот. Сите се надеваа дека проблемот ќе биде решен со update на софтверот, но Buckman беше изненаден од одговорот кој го доби од компанијата.Google понуди замена на уредот и враќање на парите. Според ваквиот чекор, очигледно компанијата не верува дека ќе го реши проблемот. Иако му понуди нов уред од друга компанија и враќање на парите, тоа не беше целта на Buckman. Тој сакаше, со помош на Google, да успее да го реши проблемот и да му даде уште една шанса на Pixel XL.

Курсеви

(MKD)

54.7401
61.495
54.8377
37.6001
68.9329
0.5038

Валутен Пазар

USD/CHF
0.9982
EUR/USD
1.1234
GBP/USD
1.2593
USD/JPY
108.6544
EUR/CHF
1.1214
EUR/AUD
1.6355

Игри