image
Volvo станува официјален соработник на Нобеловите Награди!
CarClub
Луѓето од Volvo со гордост ја објавија соработката меѓу Volvo Cars и Нобел Медиа – и ја опишуваат како средба на две шведски институции, чија заедничка одлика е посветеноста кон продлабочување на човековите откритија. „Volvo Cars верува во технологија која им служи на луѓето, не технологија сама за себе. Подеднакво, Нобеловата организација не верува во [&hellip

Курсеви

(MKD)

54.8671
61.4896
55.0193
37.7167
69.0739
0.5061

Валутен Пазар

USD/CHF
0.9972
EUR/USD
1.1207
GBP/USD
1.2589
USD/JPY
108.4116
EUR/CHF
1.1176
EUR/AUD
1.6303

Игри