image
Звучници за богатите фанови на Lamborghini
GSM.mk
Lamborghini е бренд познат по своите врвни спортски автомобили, а сега на пазарот за прв пат пласираа и звучници со нивно лого. Во соработка со компанијата iXOOST, автомобилскиот бренд направи скапоцени звучници со дизајн инспириран од моделот Aventador..Освен што стилски потсетуваат на задниот дел на тој суперавтомобил, во текот на нивната изработка, користени се истите стандарди кои важат за популарниот модел.Италијанската компанија тврди дека се употребени истите материјали од кои се прави автомобилот - како карбонскиот материјал од кој го прават автомобилот, како и оригиналните цевки од издувниот систем.Звучниците ќе можат да се поврзат преку Bluetooth или пак преку аналоген приклучок. Тие испорачуваат звук од 800 вати во виртуелен 6.1 сараунд систем.Целиот систем е рачно изработен, а кога ќе се земат во предвид материјалите и логото на Lamborghini, не е ни чудо што нивната цена изнесува 24.000 долари, што е посакпо од еден квалитетен фамилијарен автомобил.Извор: kajgana.com

Курсеви

(MKD)

54.8575
61.4898
53.8628
38.6194
71.0454
0.4906

Валутен Пазар

USD/CHF
1.0185
EUR/USD
1.1209
GBP/USD
1.2951
USD/JPY
111.8172
EUR/CHF
1.1416
EUR/AUD
1.5922

Игри