image
Први фотографии и официјално видео за Samsung Galaxy A7 (2017)
GSM.mk
Иако сеуште Samsung го нема потврдено постоењето на нова A-серија, спецификациите за некои од новите уреди веќе се појавија. Galaxy A7 (2017), најголемиот од новата серија, сега може да го погледнете во новите фотографии и видео!.Како А3 и А5, Samsung Galaxy A7 (2017) има интересна метал-стакло комбинација во својот дизајн. Оваа верзија ќе биде поголема од А7 (2016), благодарение на 5.7 инчен 1080p дисплеј. Заедно со поголемиот екран ќе добиеме и помоќна батерија, од 3500mAh. Други очекувани спецификации се 16 мегапискелна предна и задна камера, 3GB RAM, octa-core Exynos процесор и 32GB меморија.Интересно е што сите нови уреди од А-серијата треба да бидат отпорни на прашина, со скенер за отпечатоци на предната страна и водоотпорни. Серијата ќе биде најавена во јануари 2017-та.

Курсеви

(MKD)

54.1275
61.4997
54.2182
38.7058
69.6486
0.4936

Валутен Пазар

USD/CHF
0.9983
EUR/USD
1.1362
GBP/USD
1.2868
USD/JPY
109.6586
EUR/CHF
1.1343
EUR/AUD
1.5889

Игри