image
Доделени наградите за игри на годината 2016
GSM.mk
Синоќа се одржа церемонијата на доделување на видео игри на годината, за 2016. Главната награда ја зема хитот на компанијата Blizzard, Overwatch..Играта ги победи сите останати влезени во конкуренција - сите видео игри излезени во периодот 24 ноември 2015 - 24 ноември 2016 година, меѓу кои и Doom, Uncharted 4, Inside, Titanfall 2 и други.Останатите добитници на награди прочитајте ги подолу.Најдобра мобилна игра: Pokemon GOНајдобра семејна игра: Pokemon GOИгра со цел: That Dragon CancerНајдобра независна игра: InsideНајдобра мултиплеер игра: OverwatchНајдобра е-спорт игра: OverwatchНајдобра акциона-авантура игра: Dishonored 2Најдобра акциона игра: DoomНајдобра VR игра: Rez InfiniteНајдобра боречка игра: Street Fighter VНајдобра RPG игра: The Witcher 3: Wild Hunt - Blood & WineНајдобра стратегија: Civilization VIНајдобра спортска игра: Forza Horizon 3Најдобра гејм режија: OverwatchАнјдобра арт режија: InsideНајдобра нарација: Uncharted 4Најдобар е-спорт тим: Cloud9Најдобар е-спорт играч: Марсело “Coldzera”Дејвид (Counter-Strike: Global Offensive)Најдобар актерски перформанс: Нолан Норт, Uncharted 4Најпопуларен гејмер: Boogie2988Најочекувана игра: The Legend Of Zelda: Breath of the Wild.Извор: kajgana.com

Курсеви

(MKD)

54.1678
61.5021
54.1058
38.5134
70.8468
0.4893

Валутен Пазар

USD/CHF
1.0011
EUR/USD
1.1354
GBP/USD
1.3079
USD/JPY
110.7047
EUR/CHF
1.1367
EUR/AUD
1.5969

Игри