image
Ова е новиот 4 инчен Galaxy J1 Mini Prime!
GSM.mk
Верувале или не, новиот смартфон на Samsung е 4 инчен уред. Станува збор за Galaxy J1 Mini Prime, телефон кој е веќе достапен во Америка преку Amazon и eBay..Samsung Galaxy J1 Mini Prime изгледа слично како 4.5 инчниот Galaxy J1 (2016), но е значително помал. Има 4 инчен TFT дисплеј со 480 x 800 пикселна резолуција, што е еден од најмалите екрани достапни на пазарот во моментов. Уредот работи на Android 6.0 Marshmallow и има quad-core Spreadtrum SC9830 процесор со брзина од 1.2 GHz. Има 1GB RAM, 8GB меморија и батерија од 1500mAh. Задната камера е од 5 мегапиксели, а предната е VGA. Уредот чини 90 долари.

Курсеви

(MKD)

54.8575
61.4898
53.8628
38.6194
71.0454
0.4906

Валутен Пазар

USD/CHF
1.0185
EUR/USD
1.1209
GBP/USD
1.2951
USD/JPY
111.8172
EUR/CHF
1.1416
EUR/AUD
1.5922

Игри