image
Ова е новиот 4 инчен Galaxy J1 Mini Prime!
GSM.mk
Верувале или не, новиот смартфон на Samsung е 4 инчен уред. Станува збор за Galaxy J1 Mini Prime, телефон кој е веќе достапен во Америка преку Amazon и eBay..Samsung Galaxy J1 Mini Prime изгледа слично како 4.5 инчниот Galaxy J1 (2016), но е значително помал. Има 4 инчен TFT дисплеј со 480 x 800 пикселна резолуција, што е еден од најмалите екрани достапни на пазарот во моментов. Уредот работи на Android 6.0 Marshmallow и има quad-core Spreadtrum SC9830 процесор со брзина од 1.2 GHz. Има 1GB RAM, 8GB меморија и батерија од 1500mAh. Задната камера е од 5 мегапиксели, а предната е VGA. Уредот чини 90 долари.

Курсеви

(MKD)

52.5733
61.495
54.6865
37.8571
69.1266
0.4687

Валутен Пазар

USD/CHF
0.9614
EUR/USD
1.1697
GBP/USD
1.3149
USD/JPY
112.1683
EUR/CHF
1.1245
EUR/AUD
1.6244

Игри