image
iPhone 8 ќе има 3D камера?
GSM.mk
Apple спрема огромни изненадувања и подобрувања на следниот iPhone, а двете леќи на 7 Plus се само предвесник на она што ќе дојде, според новите извештаи од корејските медиуми....Извори блиски на LG Innotek, компанија која е задолжена за развивање на нови технологии за камерите на LG уредите, потврдија дека Apple работи на 3D камери за тестирање и воведување во следните телефони. LG беше првата компанија која направи уред со 3D камера, во 2011 година, Optimus 3D.Воведувањето на 3D камерите во своите уреди, најверојатно започна за Apple откако купи технологија потребна за производство на вакви камери од LinX за 20 милиони долари. LinX користи минијатурни камери, половина од големината на стандардните камери на телефоните, кои ги контролира преку алгоритам кој овозможува " прекрасни слики во боја со одличен квалитет". Се надеваме дека од соработката меѓу овие две компании ќе добиеме најдобар iPhone до сега.

Курсеви

(MKD)

54.1275
61.4997
54.2182
38.7058
69.6486
0.4936

Валутен Пазар

USD/CHF
0.9983
EUR/USD
1.1362
GBP/USD
1.2868
USD/JPY
109.6586
EUR/CHF
1.1343
EUR/AUD
1.5889

Игри