image
Стипсата Бенфика и шведскиот третолигаш
Off.net
Португалскиот гигант Бенфика, кој важи за 26-от најбогат клуб на светот, во 2011-та го купил Виктор Нилсон Линделоф за мала сума, но се испостави дека не платиле една од договорените ставки и Швеѓаните останале кратки за 250.000 евра поради што тешко преживуваат.

Курсеви

(MKD)

54.7401
61.495
54.8377
37.6001
68.9329
0.5038

Валутен Пазар

USD/CHF
0.9982
EUR/USD
1.1234
GBP/USD
1.2593
USD/JPY
108.6544
EUR/CHF
1.1214
EUR/AUD
1.6355

Игри