image
Нов update на Pokemon Go!
GSM.mk
Одлични новости за Pokemon Go фановите! Niantic најави дека новите караткеристики, кои беа тестирани од август, ќе бидат вклучени во новиот update..Како и да е, новата карактеристика Nearby tracking, сега за сега ќе биде достапна само во некои градови во Америка. Таа ќе им овозможи на играчите да видат покемони кои се во близина, доколку се наоѓаат во близина на Pokestop локација.Доколку сакате да ги лоцирате покемоните со помош на оваа карактеристика, ќе треба да смените во "birds view" и да ги лоцирате на мапата. Update-тот е достапен во Сан Франциско, Калифорнија. Но од оваа недела, креаторите ќе се обидат да го прошират и во делови од Аризона.  

Курсеви

(MKD)

54.1938
61.4883
53.7908
39.3575
69.5963
0.479

Валутен Пазар

USD/CHF
1.0075
EUR/USD
1.1346
GBP/USD
1.2842
USD/JPY
113.1395
EUR/CHF
1.1431
EUR/AUD
1.5623

Игри