image
Официјално: Meizu M3s
GSM.mk
Meizu е еден од најпознатите производители на буџетски смартфони, и во обидот да го направи уште пошироко достапен својот најпопуларен телефон, компанијата го претстави Meizu M3s во Индија!.Уредот претходно беше продаван само во Кина. Достапен е во златна, сива и сребрена варијанта за индискиот пазар, и иако нема револуционерен дизајн, телефон изгледа навистина атрактивно за својата цена.Уредот содржи 5 инчен 720p HD дисплеј и MediaTek octa-core MT6750 процесор. Работи на батерија од 3020mAh, а на задната страна има 13 мегапикселна камера и предна од 5 мегапиксели.M3s работи на Android 5.1 Lollipop и во Индија е достапен во две варијанти - една со 2GB RAM и 16GB меморија со цена од 120 долари, и друга со 3GB RAM и 32GB меморија за 140 долари. Телефонот е достапен само преку Snapdeal.

Курсеви

(MKD)

52.6904
61.495
54.7303
37.8245
69.1888
0.4702

Валутен Пазар

USD/CHF
0.9627
EUR/USD
1.1671
GBP/USD
1.3131
USD/JPY
112.0595
EUR/CHF
1.1236
EUR/AUD
1.6258

Игри