image
Mafia доаѓа на телефоните!
GSM.mk
Mafia е една од најпознатите серии во индустријата за игри и затоа 2K, сопственикот на франшизата, одлучи да ја обнови со најавата на третиот дел од серијалот..Новата Mafia III стана достапна на 7 октомври, но не ги доби истите позитивни критики како нејзиниот претходник пред многу години. Во моментов играта седи на рејтинг 6 од 10 според Metacritics. Но, ние сме тука да збориме за Mafia III: Rivals, верзијата достапна за Android и iOS телефоните. Rivals е RPG (role-playing game) каде што морате да ја изградите својата група гангстери и да го освоите градот New Bordeaux.После секоја борба, вашиот екипаж ќе добива поени, кои ќе му помогнат да биде покорисен во борбите. И да не преживеат ќе добијат поени, но ќе добијат многу повеќе доколку не умрат. Истотака, може да ја снабдите вашата банда со оружја, автомобили и заштита за да станат посмртоносни во борба.Погледнете го трејлерот:Се на се, станува збор за игра со голем потенцијал, но потребни и се подобрувања кои ќе ја направат за играње без трошење на вистински пари.

Курсеви

(MKD)

52.6904
61.495
54.7303
37.8245
69.1888
0.4702

Валутен Пазар

USD/CHF
0.9627
EUR/USD
1.1671
GBP/USD
1.3131
USD/JPY
112.0595
EUR/CHF
1.1236
EUR/AUD
1.6258

Игри