image
Германска надмоќ: Претставени Mercedes-AMG E63 и E63 S со 563, односно 603 коњски сили!
CarClub
Спортската AMG дивизија на Mercedes ги претстави најснажните E63 и E63 S изведби од најновата генерација на E-Class. Најновите E63 изведби го заменуваат досегашниот 5.5-литарски твин-турбо V8 агрегат со помодерниот 4.0-литарски твин-турбо V8, кој доаѓа стандардно со 4MATIC погон на сите четири тркала. Кај основниот E63, осум-цилиндарскиот агрегат испорачува 563 коњски сили и 750 Nm, [&hellip

Курсеви

(MKD)

54.9667
61.4913
55.0258
37.6117
68.7822
0.5079

Валутен Пазар

USD/CHF
0.9989
EUR/USD
1.1187
GBP/USD
1.2513
USD/JPY
108.2235
EUR/CHF
1.1175
EUR/AUD
1.6349

Игри