image
Крвав напад врз полициска академија во Пакистан
DW
Во нападот врз полициски тренинг центар во градот Куета во пакистанската провинција Белуџистан, загинаа најмалку 60 лица, главно полициски кадети.

Курсеви

(MKD)

54.9667
61.4913
55.0258
37.6117
68.7822
0.5079

Валутен Пазар

USD/CHF
0.9989
EUR/USD
1.1187
GBP/USD
1.2513
USD/JPY
108.2235
EUR/CHF
1.1175
EUR/AUD
1.6349

Игри