image
Експлозија на iPhone 7 уништила автомобил?
GSM.mk
По целото фијаско со Note 7 уредите, сите внимаваат на Apple, чекајќи потенцијален дефект во новиот iPhone 7, кој ќе ја ресетира Samsung vs Apple таблата..Без разлика на чија страна сте, новите информации за експлодиран iPhone 7 дефинитивно се вознемирувачки. Додека Mat Jones бил на лекции по сурфање го оставил својот iPhone 7, стар една недела, во неговиот автомобил. Кога се вратил целиот автомобил бил исполнет со црн чад. Наводно, предизвикувачот на пожарот бил неговиот телефон.Корисникот изјавил дека телефонот не бил оштетен во минатата недела и дека биле користени само Apple производи за неговото полнење. Компанијата вели дека е свесна за инцидентот и дека сеуште истражува.Секако, помислата дека телефонот бил оставен на преголема топлина на плажата е можна. Но, ако бил покриен со облека, како што вели клиентот, дали навистина требало да експлодира?Ова е вториот инцидент со експлодиран iPhone 7, но во првиот случај телефонот бил механички оштетен што предизвикало батеријата да се прегрее.

Курсеви

(MKD)

54.8575
61.4898
53.8628
38.6194
71.0454
0.4906

Валутен Пазар

USD/CHF
1.0185
EUR/USD
1.1209
GBP/USD
1.2951
USD/JPY
111.8172
EUR/CHF
1.1416
EUR/AUD
1.5922

Игри