image
Jet Black iPhone 7 дури во декември?
GSM.mk
Доколку порачате Jet Black iPhone 7 од официјалната страна на Apple, уредот ќе го добиете дури за 6 до 8 недели....Доколку го сакате уредот веднаш, според iStockNow, третина од американските продавници имаат барем еден Jet Black iPhone 7. За жал, само верзијата од 256GB, која чини 969 долари, е лесна за наоѓање. Моделот со 128GB, кој чини 869 долари, е продаден насекаде.Секако, работите може да се променат, па затоа редовно треба да ја проверувате официјалната Apple страна за нови информации. Доколку ја нарачате Jet Black верзијата со 4.7 инчен екран таа ќе ви пристигне за време од 3 до 4 недели.Пред да порачате Jet Black iPhone 7, треба да знаете дека овој модел е склон на оштети многу повеќе отколку обичниот iPhone 7.

Курсеви

(MKD)

54.8671
61.4896
55.0193
37.7167
69.0739
0.5061

Валутен Пазар

USD/CHF
0.9972
EUR/USD
1.1207
GBP/USD
1.2589
USD/JPY
108.4116
EUR/CHF
1.1176
EUR/AUD
1.6303

Игри