image
Официјално: Ова се Oppo R9s и R9s Plus!
GSM.mk
Благодарение на големата заинтересираност, конечно, Oppo ги претстави R9s и R9s Plus!.Oppo R9s има 5.5 инчен екран со 1080 x 1920 резолуција. Ќе работи на Snapdragon 625 SoC со octa-core CPU и Adreno 506 GPU. Снабден е со 4GB RAM заедно со 64GB меморија. Има батерија од 3010mAh и ќе работи на Android 6.0.Oppo R9s Plus доаѓа со 6 инчен екран и резолуција од 1080 x 1920. Го има најновиот Snapdragon 653 SoC процесор заедно со octa-core 1.95GHz CPU и  Adreno 510 GPU. Има 6 гига RAM и 64GB меморија. Работи на батерија од 4000mAh и има инсталиран Android 6.0.И двата уреди вклучуваат 16 мегапискелна задна и 16 мегапикселна предна камера. Го имаат IMX398 сензорот на Sony, кој е првпат вклучен во овие два телефони.Oppo R9s ќе биде достапен од 28 октомври за 410 долари, Oppo R9s Plus од декември за 520 долари.

Курсеви

(MKD)

54.1275
61.4997
54.2182
38.7058
69.6486
0.4936

Валутен Пазар

USD/CHF
0.9983
EUR/USD
1.1362
GBP/USD
1.2868
USD/JPY
109.6586
EUR/CHF
1.1343
EUR/AUD
1.5889

Игри