image
Ова е новиот Oppo R9S
GSM.mk
Со појавата на неколку промотивни плакати на веб-страните, Oppo R9S официјално ќе се појави на пазарот при крајот на октомври. Да погледнеме некои од неговите спецификации....Телефонот се состои од 4 гига RAM, 64GB меморија и главна камера од 16 мегапиксели. Истотака, како и што беше очекувано, уредот ќе ја содржи Super VOOC технологијата за полнење на Oppo, која компанијата ја најави во февруари.Oppo R9S ќе работи на Qualcomm Snapdragon 625 SoC процесор со батерија од 3010mAh. Истотака, ќе содржи и предна камера од 13 мегапиксели, како и 5,5 инчен дисплеј (1080 x 1920). Изгледот ќе биде ист како и кај другите Oppo уреди.Повеќе информации за телефонот ќе бидат достапни со неговата појава на пазарот при крајот на октомври.

Курсеви

(MKD)

55.0349
61.4905
55.9768
38.6781
68.4521
0.5089

Валутен Пазар

USD/CHF
0.9832
EUR/USD
1.1173
GBP/USD
1.2438
USD/JPY
108.1448
EUR/CHF
1.0985
EUR/AUD
1.5898

Игри