image
Германија чекори кон запирање на продажбата на автомобили со бензински и дизел мотори од 2030
CarClub
Германскиот Бундесрат ја помина првата резолуција со која од 2030-тата година ќе се забрани продажбата на нови возила со класични мотори со внатрешно согорување. Дали е ова вистинска ноќна мора за автомобилската индустрија? Горниот дом на германскиот парламент ги прави првите чекори кон целосно стопирање на продажбата на автомобили со класични мотори со внатрешно согорување [&hellip

Курсеви

(MKD)

52.7085
61.495
54.4011
38.1743
69.2433
0.4696

Валутен Пазар

USD/CHF
0.9689
EUR/USD
1.1667
GBP/USD
1.3137
USD/JPY
112.2413
EUR/CHF
1.1304
EUR/AUD
1.6109

Игри